Skocz do zawartości

Obsada 120x50x50


balbinka92

Rekomendowane odpowiedzi

Maingano już mam i yellow też, po soulosi wybieram się w sobotę, ale nie do sklepu tylko do osoby prywatnej. Ma też właśnie aulonocary... I rdzawe. Może jestem zrażona do tych maingano bo widziałam właśnie ostatnio je dorosłe takie mało intensywnie wybarwione, długie i wąskie jakieś... Nie bardzo mi się podobały. Moje młode są fajne, bardzo intensywny kolor mają.


A co do zoologicznego to mam jeden sprawdzony gdzie właścicielka nie naciąga jak większość, zdaża się nawet że mocno odradza jakieś ryby... W zbiornikach ma czysto i estetycznie,


A jeszcze pytanie w jakich "ilościach" mieć ryby ??

Ile sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zrażona do tych maingano bo widziałam właśnie ostatnio je dorosłe takie mało intensywnie wybarwione, długie i wąskie jakieś... Nie bardzo mi się podobały. Moje młode są fajne, bardzo intensywny kolor mają.



Faktem jest, że maingano mają smukłą budowę ciała (jak ja to określam - wyglądają jak torpeda ;-) ), ale z tą nieproporcjalnością ciała bym nie przesadzał.

Jeśli chodzi o wygląd ryby, w tym jej ubarwienie bardzo duże znaczenie ma dieta (ważne jest stosowanie dobrej jakości pokarmów firm takich jak: O.S.I, NatureFood, Dainichi) oraz parametry wody w zbiorniku, co wpływa na kondycję i samopoczucie ryb (i bezpośrednio na ich wygląd)


A jeszcze pytanie w jakich "ilościach" mieć ryby ??

Ile sztuk?



Jak wiesz pyszczaki to ryby, które powinno się "trzymać" w układzie haremowym 1 samiec na 3-4 samice. Jeśli planujesz zakup młodych osobników, u których nie można rozróżnić płci to kup sobie po 10 sztuk każdego gatunku i później dokonasz redukcji obsady. Z tego co napisałaś w pierwszym wątku masz mało osobników zarówno yellowków, jak i maingano - dlatego tutaj też należałoby dokupić ryb tych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mało mam tych gatunków ;) Czyli że mniej więcej już wiem, zdecyduje się na młode osobniki a później będzie selekcja ;) Lubie patrzeć jak rosną, nie satysfakcjonuje mnie zakup dorosłej ryby... Pokarmu używałam tropicala, nawet nie wiem czy dostanę karmę takich firm u nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną obsadę kupowałam u nas w zoologu, praktycznie wszystko razem, dokupiłam później tylko red red i aulonocara, zauroczył mnie. Hehe... A co by się stało jakbym została przy takiej obsadzie jaką mam...


Dostają raz w tygodniu mrożonkę i spirulinę w płatkach oprócz tych granulek tropicala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną obsadę kupowałam u nas w zoologu, praktycznie wszystko razem, dokupiłam później tylko red red i aulonocara, zauroczył mnie. Hehe... A co by się stało jakbym została przy takiej obsadzie jaką mam...


Dostają raz w tygodniu mrożonkę i spirulinę w płatkach oprócz tych granulek tropicala



Mrożonkę ale co? No to widzisz jak sprzedawca cię naciągnął, nie możesz przy takiej obsadzie zostać, tu jest jedna wielka mieszanka gatunków a co za tym idzie i upodobań żywieniowych, zachowania... itp. było poczytać troszkę forum wcześniej to byś wiedziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.