Jump to content

Czy akwarium hałasuje ?


spek

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie ponieważ żona nie chce pozwolić mi na założenie akwarium z tego względu że mówi że będzie hałas i nie będzie mogła spać w nocy bo akwarium będzie stało w pokoju w którym śpimy


planuje akwarium o wymiarach 100x40x40 do tego filtr wewnętrzny + zewnętrzny firm nie podaje bo jeszcze nic nie kupowałem


wiadomo że przy napowietrzaniu w filtrze wewnętrznym będzie trochę hałasu przez pękające pęcherzyki powietrza czy będę mógł wyłączyć napowietrzanie na noc ?

Link to comment
Share on other sites

myślę że nie będzie problemu z głośnością urządzeń filtracyjnych...

jeżeli chodzi o kwestię napowietrzania również zero hałasu,ponieważ zamiast bąbelków skierujesz strumień (wylot z filtra wew.na taflę wody...).

ruch tafli wody=napowietrzanie :wink:

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Filtr wew ustawiasz jako mechaniczny do cyrkulacji wody w bańce co by się "kopki" nie zbierały po kątach itp. Zew jako biologiczny wylot ustaw na taflę wody i tak jak kolega niżej mówił ruch tafli = napowietrzanie i wcale żadnych bąbelków powietrza nie potrzeba, akwarium będzie ciche tak że żonka nie będzie narzekać :)

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Moja Żona też dawno dawno temu była przeciwna umieszczeniu akwarium w sypialni. Po pewnym czasie gdy zlikwidowałem zbiornik Żona przyznała, że brakuje jej subtelnego i jednostajnego "plusku" wody w pokoju i ma problemy z zaśnięciem. Tak się przyzwyczaiła do akwarium w sypialni, że teraz mamy w niej zaaranżowany na akwarium kotnik i nikt sobie nie wyobraża tego pokoju choćby bez niewielkiego zbiornika ;-)

Link to comment
Share on other sites

Również posiadam akwarium(200l) w sypialni posiadam w nim JLB1501 (bezszelestny) + cyrkulator + falownik ( bezszelestne) , jedyne co słychąc to plusk wypływającej wody z filtra na powierzchnię wody ( uwielbiam ten plusk) , ale to nie problem wystarczy rurkę dać niżej i po kłopocie . I tak jak pisał post modern nie wyobrażam sobie jak i moja żona akwarium w sypialni .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.