Skocz do zawartości

Aquael Aludekor 120 problem z szafką.


oleraf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zalewam tak, że woda dochodzi do wzmocnień wzdłużnych (zalewam taką ilością wodą, żeby poziom wody zachodził pod pokrywę - nie podoba mi się, gdy widać wolną przestrzeń pomiędzy taflą wody, a pokrywą). Najważniejsze to zalać tak, żeby woda się nie wylewała z akwarium chyba, że na akwarium masz oznaczony poziom, do którego można nalać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esku właśnie obejrzałem Twój wątek oraz wykonane fotki. Faktycznie to ten sam baniak. Mój stoi jeszcze w kartonie ale na pierwszy rzut oka szyba ma 8mm a nie 10mm jak sugerowałeś. Mam pytanie - czy u Ciebie dolna ramka i pokrywa sklejone są na stałe z baniakiem?


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% butapren nie powinien być wykorzystywany do klejenia czegokolwiek przy akwarium! Z kąd ten zapach? W poprzednim baniaku nie czułem takiego świństwa. Jak pachnie świeży silikon do klejenia szyb?


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zapach pochodzi z łączeń profili aluminiowych korony pokrywy i jest to butapren. Potwierdził to kumpel - stwierdził że czuje właśnie butapren. Obawiam się troszkę o zdrowie moich maluchów. Baniak stoi od poniedziałku w otwartym kartonie i nadal czuć.

Zapomniałem dodać że baniak kupiony prosto od producenta więc mógł być niedawno klejony. Za to cena była porażająco niska :) Dlatego też może być czuć różne zapachy. Myślę że nie będzie miało to większego wpływu na środowisko wodne skoro woda w baniaku nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z pokrywą.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.