darkus Opublikowano 30 Grudnia 2012 Autor #11 Opublikowano 30 Grudnia 2012 Filmik super bardzo mi się podobał, grupa młodych pływająca w stadku widok piękny, tylko co tu porównywać do mojego akwa które ma tylko 300 litrów...??? To akwa pewnie ma dużo więcej sądząc po ilości ryb w tym zbiorniku, grubo ponad 1000 litrów, jeżeli trzymamy się sztywno kanonów... -- Właśnie zauważyłem oglądając powtórnie że jest to akwarium 700 litrów, czyli w slangu - przerybione! Ale mimo wszystko zachwyca mnie jest piękne,
eljot Opublikowano 30 Grudnia 2012 #12 Opublikowano 30 Grudnia 2012 Właśnie zauważyłem oglądając powtórnie że jest to akwarium 700 litrów, czyli w slangu - przerybione! Ale mimo wszystko zachwyca mnie jest piękne, Widać że nie hodowałeś pyszczaków, w tak zaaranżowanym akwa nie unikniesz pojawienia się dużej ilości młodych (to że u ciebie się rozmnażają to nie jest żadne osiągnięcie ) Większość z nas, którzy nie odławiają inkubujących samic, ma z czasem problem z nadmiarem młodych (odławianie ich to spore wyzwanie ). Nie wiem czy zwróciłeś uwagę że w 700l są tylko dwa gatunki. Jeśli u siebie w 300l zrobisz jednogatunkowe (z ryb rosnących do max 12 cm) to wszyscy ci przyklasną, a zostawiając taki wystrój bardzo szybko będziesz miał spore stado młodych.
darkus Opublikowano 31 Grudnia 2012 Autor #13 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Widać że nie hodowałeś pyszczaków, w tak zaaranżowanym akwa nie unikniesz pojawienia się dużej ilości młodych (to że u ciebie się rozmnażają to nie jest żadne osiągnięcie ) Większość z nas, którzy nie odławiają inkubujących samic, ma z czasem problem z nadmiarem młodych (odławianie ich to spore wyzwanie ). Nie wiem czy zwróciłeś uwagę że w 700l są tylko dwa gatunki. Jeśli u siebie w 300l zrobisz jednogatunkowe (z ryb rosnących do max 12 cm) to wszyscy ci przyklasną, a zostawiając taki wystrój bardzo szybko będziesz miał spore stado młodych. Z tego co wiem i się zorientowałem są różne szkoły...Jedni preferują akwaria jednogatunkowe inni wielogatunkowe. Mnie akwarium jednogatunkowe nie odpowiada, namówiłem żonę na akwarium i ma być tam kolorowo :-) Dlatego chcę pozostać przy części tego co mam (Acei są pięknie wyrośnięte) i dodać np. maingano, red red i ewentualnie socolofi - wszystko w haremikach... Ps. nigdzie nie pisałem, że wcześniej hodowałem pyszczaki, jak również się tym nie chwaliłem :-)
eljot Opublikowano 31 Grudnia 2012 #14 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Z tych gatunków które wymieniłeś to tylko maingano nadaje się do twojego baniaka. Do tego zostaw sobie jeszcze yello, dokup saulosi coral, będzie kolorowo i ryby będą czuły się dobrze pokazując swoje ciekawe zachowania. Dla gatunków które chcesz, kup akwa o długości min 150 cm np standardowe 450l.
darkus Opublikowano 31 Grudnia 2012 Autor #15 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Trochę mnie zasmucasz tym co piszesz, bo musiałbym wymienić całą obsadę...a rybki są w większości wyrośnięte i wyglądają imponująco...na taki efekt będę czekał miesiącami. Do tego co ja z nimi zrobię? Ps. Jednak to prawda, że jak się kupi akwarium to chciałoby się mieć za chwilę większe :-(
Bezprym Opublikowano 31 Grudnia 2012 #16 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Na twoim miejscu zainwestowałbym jednak w większe akwa,inaczej możesz mieć młyn a szkoda tak pięknych ryb.
darkus Opublikowano 31 Grudnia 2012 Autor #17 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Na twoim miejscu zainwestowałbym jednak w większe akwa,inaczej możesz mieć młyn a szkoda tak pięknych ryb. Już nad tym zaczynam myśleć, ale będzie ciężko bo przecież obecne akwarium kupiłem miesiąc temu...
darkus Opublikowano 29 Grudnia 2013 Autor #18 Opublikowano 29 Grudnia 2013 Witam po rocznej przerwie jako, że minęło już trochę czasu, pragnę wam opisać zmiany jakie poczyniłem przez ten czas... 1. Zredukowałem liczbę gatunków obecnie mam: maylandia estherae red red 1+3, labeotropheus trewavasae Thumbi West 5 + 8, zbrojnika :-)), Melanochromis maingano 1 szt, Labidochromis Hongi ( chyba )1 szt. Dwie ostatnie są do wydania. Chciałbym w rezultacie pozostać przy dwóch pierwszych i jakimś małym barwnym haremiku roślinożernym, dlatego mam pytamie do Was co by pasowało do tego składu pod względem pokarmowym, temperamentu i warunków, bo akwa ma przypominam 300 l.?? 2. Zmieniłem wystrój, wyrzuciłem otoczaki zostawiłem wapień filipiński i dodałem piaskowiec czerwony 3. Robię przymiarki do tła wewnętrznego, bo obecnie mam przyklejoną niebieską tapetę...I tu kolejne pytanie jaką farbę polecacie do malowania tła bo chciałbym spróbować zrobić sam... 4. Zastanawiam się nad zmianą starych świetlówek na T 5 5. Zdjęcia aktualne wrzucę dziś lub jutro ;-)
darkus Opublikowano 5 Stycznia 2014 Autor #19 Opublikowano 5 Stycznia 2014 Po redukcji obsady zostały dwa gatunki, proszę o opinię jaki jeszcze jeden gatunek, roślinożerny oczywiście mógłbym dodać do tego składu czyli Redy i Labeotropheusy Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
pablojogi Opublikowano 5 Stycznia 2014 #20 Opublikowano 5 Stycznia 2014 Polecam Pseudotropheus Elongatus Mpanga:-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się