Jump to content

POZNAŃ - sklepy akwarystyczne

marcinmarg

Recommended Posts

na Os. Łokietka blok 7d chyba ale poszukaj na forum, sorki mam kiepską pamięć. Najlepszy wybór, ale oczywiście uważaj na to co mówi sprzedawca:) zna sie, ale jak każdy chce zarobić:)

Zoo World przy ulicy Obornickiej
Jeśli już ZooWorld, to dlaczego nie sklep na Panoramie, czy w M1 :?: W końcu to ten sam właściciel i wg mnie wcale nie pierwsza liga wśród sklepów... Typowe marketowce ze średnim wyborem i astronomicznymi cenami.

Os. Łokietka blok 7d

Sprzedawcę dość dobrze znam. Sprzedawać chce, bo który sprzedawca ma inny cel w prowadzeniu sklepu :?: Bardziej jego poglądy określiłbym jako starą szkołę, bo facet ma raczej wieeeeloletnie doświadczenie. Warto z nim zamienić kilka zdań, choćby po to, żeby porównać, jak hodowało się ryby jakiś czas temu, kiedy nie było takiego dostępu do wiedzy, a teraz, kiedy przeróżne zboczenia stały się czymś normalnym :wink: . O ile jeśli chodzi o obsadę, to bym się go nie poradził, tak w tematach związanych z karmieniem, czy rozmnażaniem, można z przyjemnością posłuchać, bo wiedzę ma sporą, często mogłoby się wydawać nieco sprzeczną z poglądami klubowymi, ale przy dłuższym zastanowieniu wcale nie gorzej sprawdzającą się w praktyce.

Co do innych sklepów... W większości jest to samo, bo w okolicy są praktycznie tylko dwie hurtownie, w których wszyscy się zaopatrują. Oczywiście różnice polegają na wiedzy sprzedawców i standardzie, jaki zapewniony mają ryby :wink: . Trochę czasu już minęło, jak ostatni raz wszedłem do jakiegokolwiek zoologa, ale jakoś zawsze podobał mi się Balistar na Strzałkowskiego. Bardzo w porządku sprzedawca (co prawda nasz konkurent, bo maniak Tanganiki :twisted: ), no i mieli (nie wiem, czy jeszcze mają), całkiem niezłe akwa morskie na wystawie. O ile dobrze pamiętam miało coś koło 2,5 m. Więc wybrać się warto.

W okolicy jest jeszcze sklep przy Dąbrowskiego. Czysto, schludnie, sprzedawcy też kumaci, można odwiedzić.

Niedaleko dworca głównego pkp, na Małeckiego (z Głogowskiej skręcić koło WBK w lewo i za jakieś 100m w prawo) też kiedyś był niezły sklep... chyba nawet jeszcze funkcjonuje, ale jak jakieś 2 lata temu pytałem o pyszczaki, to facet zaczynał się z nich wycofywać. Wcześniej nie było problemu, żeby zamówić w miarę ciekawe gatunki. Sklepik całkiem przyzwoity, ale raczej "undergroundowy". Większość zbiorników "z tyłu sklepu" :wink: , więc trzeba się konkretnie pytać.

Ogólnie Poznań to trochę akwarystyczna wieś... Sklepów jak na lekarstwo, porządnych już w ogóle, akwaryści raczej anonimowi, na piwo nie chodzą, co tu w ogóle mówić o jakiś regularnych spotkaniach. Kiedyś były, ale atmosfera w pewnym momencie baaardzo nie sprzyjała klubowiczom :twisted: .

• 3 months later...
jako pierwsze Zoo World przy ulicy Obornickiej, jadąc od Obornik za mostem po prawej stronie.

Byłem ostatnio drugi raz. Drugi i ostatni. Rybek jak na lekarstwo. Szczególnie do Malawi. Tradycyjnie małe Yellowki i Socolofi.

Ruchu w sklepie zero. Ceny jak na batorym.

No i to co mnie boli - zwłoki rybek pływające w akwarium.

Chciałem coś kupić, ale odpuściłem. W trosce o zdrowie i życie moich rybek.

Przez 5 mieisęcy nic się nie zmieniło.