Skocz do zawartości

GDZIE KUPIĆ DUŻY ZESTAW???


klaus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Chciałem prosić wszystkich zorientowanych o radę w sprawie zakupu zestawu (szacowane wymiary 170/50/50) :? .


W tej chwili mam klasyczne akwarium 240 l, ze standardową szafką i pokrywą ABS.

Z góry było raczej przesądzone, że ten zbiorniczek kiedyś okaże się dla moich rybci zbyt mały. I ten moment nieuchronnie się zbliża, stawrzając mi jednocześnie nie lada dylemat :roll: . Decydując się bowiem na nowy baniak, chciałbym by zakup ten był gruntownie przemyślany i spełnil swoje zadanie, zarówno jeśli chodzi o walory funkcjonalne, jakościowe oraz estetyczne.


Problem w tym, że praktycznie wszędzie oferują te same, wykonane wg jednego szablonu szafki (np. Rynkar, Sklep Malawi), taką zreszta mam w chwlii obecnej. A nie chciałbym ,by zakup nowego akwarium ograniczał się w zasadzie tylko do zwiększenia jego gabarytów.



I tu pojawia się problem... Czy może mi zatem ktoś z Was polecić producenta ciekawych i ładnych zestawów, a przy tym solidnie i rzetelnie wykonanych. Nie ukrywam, że bardzo podobają mi się zestawy oferowane przez firmę „Argus” (np. na allegro), zwłaszcza zestaw typu „GALIA”, ale primo: cena jest zawrotna, secundo: nie wiem jak jest z rzeczywistą jakością i trwałością tych wyrobów (tymbardziej, że spotkałem w innym wątku na tym forum sporo sceptycznych – delikatnie mówiąc – opinii o tym producnecie).


Dlatego jeszcze raz zwracam się do Wszystkich o rzetelne i dobre rady w tej sprawie.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie w okolicy dobrego stolarza :?:

Może tam się udasz , narysujesz o co Ci chodzi i wtedy skalkulujesz , czy stać Cię na taką szafkę , czy nie.

Co do pokrywy to radziłbym aluminiową z okleiną drewnopodobną pod kolor szafki , a nie z płyty meblowej.

Miałem właśnie taką i po pierwsze niepraktyczna , ciężka , a po drugie musiałbyś stosować szyby nakrywowe na akwa coby pokrywa nie zgniła od wilgoci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, ładność akwarium oznacza, że żaden

z elementów (pokrywa, szafka, inne) nie odciąga

wzroku od tego, co jest wewnątrz.


W praktyce sprowadza się to do gładkich, prostych,

czarnych powierzchni. Ale to jednak kwestia gustu,

jestem sobie w stanie wyobrazić zestaw w stylu

Kalwaria lata 80'


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność i trwałość zestawu. Jednak co chyba oczywiste, przy tak znacznym wydatku i takich rozmiarach szafki, nie może ona straszyć swoim wygladem.


Co gorsza, przed jej zakupem muszę zyskać aprobatę małożonki (tymbardziej, że akwarium stoi w salonie), a to uwierzcie! do łatwych zadań nie należy... :D


Hmmm, widzę, że wśród nas klubowiczów raczej trudno będzie znależć klientów Argusa bądź innego producenta dużych i ładnych zestawów.... Nie wiem, czy wykonanie na specjalne zamówienie akwarium ,szafki i pokrywy oświetleniowej rzeczywiście byłoby dużo bardziej opłacalne, nie mówiąc już o znalezieniu właściwych ludzi do tego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.