Skocz do zawartości

Metriaclima estherae (Red-Blue)


Tomkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jeszcze troszkę kombinuje w swojej obsadzie. Na teraz mam w akwarium 10 szt. młodych Msobo Magunga (docelowo 1+3/4), zależy mi na Afra Cobwe 1+3/4, i teraz zamieszam, czy to tego zestawu można dodać Metriaclima estherae (Red-Blue) w stosunku 2+2? (przeczytałem, że ten gatunek ma rozkład płci 1 do 1). Akwarium 240l, 120 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Jeszcze troszkę kombinuje w swojej obsadzie. Na teraz mam w akwarium 10 szt. młodych Msobo Magunga (docelowo 1+3/4), zależy mi na Afra Cobwe 1+3/4, i teraz zamieszam, czy to tego zestawu można dodać Metriaclima estherae (Red-Blue) w stosunku 2+2? (przeczytałem, że ten gatunek ma rozkład płci 1 do 1). Akwarium 240l, 120 cm



Jeśli chodzi o dietę takie połączenie nie będzie problemem. Jest tylko kwestia związane z wielkością zbiornika - z uwagi na masywną budowę tego gatunku, wiele osób zapewne Ci nie poleci jej do akwarium o długości 120 cm, ale jeśli Ci się podoba to może warto spróbować ?

Jeśli chodzi o układ płci - moim skromnym zdaniem jest to typowy gatunek haremowy, więc tutaj bym sugerował 1+3/4. Jeśli mozna spytać gdzie wyczytałeś o takim rozkładzie płci ?


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o układ płci - moim skromnym zdaniem jest to typowy gatunek haremowy, więc tutaj bym sugerował 1+3/4. Jeśli mozna spytać gdzie wyczytałeś o takim rozkładzie płci ?

Też się troche tym zdziwiłem. A przeczytałem to tutaj:

http://www.malawishop.pl/akwarystyka-slodkowodna/ryby/malawi/mbuna/pseudotropheus-estherae-3336.html

Chyba, że ja coś źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że ja też nie za bardzo rozumiem co ma oznaczać ta informacja zwłaszcza, że przy innych gatunkach jej brak (w tym m.in. przy M. estherae red-red, który różni się jedynie ubarwieniem samca). Zwróc uwagę, że ryby na tej stronie zostały opisane jako Pseudotropheus co już świadczy o tym, że informacje na niej zamieszczone należy traktować z ostrożnością ;-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, daje do myślenia.

Cały czas szukam i nigdzie nie mogę trafić na red-blue, jest dużo ofert sprzedaży red-red. Widać bardziej popularna odmiana.

--

Jeszcze jedna sprawa, troche z innej beczki, ale nie będę zaśmiecał forum nowymi wątkami.


Wiadomo, że kupując młode musimy ich wziąć tak ok. 10-12 szt. żeby trafić haremik. Czyli decydując się na 3 gatunki i wpuszczając je prawie jednocześnie to w baniaku pływa mi 30-36 ryb. Czy to tak ma być? Czy robić to stopniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz zamały zbiornik na red/red red/blue bo to rosną naprawdę duże krówki..


Ten gatunek istotnie osiąga duże rozmiary, ale z drugiej strony jeśli Kolega rozważa M. estherae lub M. callainos to oprócz masywniejszej budowy tych pierwszych, obydwa gatunki do małych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam:


Wiadomo, że kupując młode musimy ich wziąć tak ok. 10-12 szt. żeby trafić haremik. Czyli decydując się na 3 gatunki i wpuszczając je prawie jednocześnie to w baniaku pływa mi 30-36 ryb. Czy to tak ma być? Czy robić to stopniowo?


Proszę podpowiedzcie coś. W weekend mam jechać po 10 aferek, ale jeśli byłoby to za szybko do mogę się jeszcze wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.