Skocz do zawartości

Zakładam nowe akwarium 180x40x45cm


nama

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam nic czerwonego co nadaje się do takiego akwa. ogólnie o czerwień w naszym biotopie jest trudno. Będziesz miał pomarańcz jeśli kupisz msobo magunga.

Hary miał http://www.malawian.pl/oferta-z-importu/niemcy/pielgnice-z-malawi-odow i kilku kolegów z forum je posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinożerny lub wszystkożerny. Masz duże akwarium. Masz dość długie akwarium dlatego do Msobo Magunga oraz Demasoni zaproponuję Ci. Perspicax Orange Cap i Pseudotropheus Acei Msuli. Pomimo fajnego kształtu to litraż jednak nie powala i jeżeli zdecydujesz się na taki wariant jak zaproponowałem to polecam Ci coś w stylu:


Demasoni 1+4

Msobo 1+5

Acei 1+1/2/3

Perspicax 1+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunarii nie denerwuj sie ze sprostuje

To akwa jest na niskie do P acei, ta rybka pływa w toni wiec potrzebuje wysokości



Czym mam się denerwować? Takie jest Twoje zdanie. Moim zdaniem to akwarium jest dobre dla Acei ponieważ jest to ryba stosunkowo długa i zdecydowanie lepiej mu będzie w akwarium 180cm długim i 45 wysokim niż 120 długim i 60 wysokim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acei 1+1/2/3

No ja też sprostuję, prócz tego co napisał meszek to tak jak piałem, Acei najlepiej wygląda w większej grupie (niezależnie od odmiany)

Demasoni 1+4

Taki układ jest bardzo trudny do osiągnięcia w przypadku tej ryby która jest nieprzewidywalna z wielką agresją wewnątrzgatunkową, ale o tym już 'nama się przekonał. Persipax to ciekawa propozycja choć samice są piękne inaczej ;)http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?vid=1026

Ps

Lunarii poszerzasz wiedzę co ci się chwali, tak samo jak chęć doradzania ale jeśli już doradzasz teoretycznie obsady, to dowiedz się jak najwięcej o rybach które polecasz.

Sorki za mały OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też sprostuję, prócz tego co napisał meszek to tak jak piałem, Acei najlepiej wygląda w większej grupie (niezależnie od odmiany)


Taki układ jest bardzo trudny do osiągnięcia w przypadku tej ryby która jest nieprzewidywalna z wielką agresją wewnątrzgatunkową, ale o tym już 'nama się przekonał. Persipax to ciekawa propozycja choć samice są piękne inaczej ;)http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?vid=1026

Ps

Lunarii poszerzasz wiedzę co ci się chwali, tak samo jak chęć doradzania ale jeśli już doradzasz teoretycznie obsady, to dowiedz się jak najwięcej o rybach które polecasz.

Sorki za mały OT



Doskonale wiem o tym o czym napisałeś, jednak pomimo tego starałem się dobrze doradzić biorąc pod uwagę te wady. Np dałem Perspicax w stosunku mniejszej ilości samic bo faktycznie piękne nie są, ale za to samiec posiada kolory niewystępujące wcale w tej obsadzie i dlatego warto mieć go bo jest piękny. Acei dałem mniej bo akwarium nie jest za duże, a nie jest to jakaś super agresywna ryba i kilka osobników wystarczy moim zdaniem. Wole Acei w takim zbiorniku jak kolegi niż w swoim 150x50x55, które ma przecież więcej litrów. Co do Demasoni to wiedziałem, że to agresywna ryba, ale tutaj faktycznie może źle doradziłem bo ona jest głónie agresywna wewnątrz gatunkowo i by wypadało dać więcej osobników by złagodzić agresję.


Jeżeli uważacie, że proponowana obsada nie ma szans to może coś w stylu Callainos Pearl White będzie dobrze pasowało bo one są w kolorze perłowym, samiczki nie sa najbrzdsze, a coś żółtego co nie jest mięsożerne, a samiczki msobo są nito żółte nito pomarańćzowe dlatego na prawdę ciężko mi zaproponować coś co z nimi jeszcze będzie kontrastować.


Callainos Pearl 1+4

Msobo Magunga 1+5

Demasoni 3+7

Perspicax 1+3


[ame]

[/ame]

warto, ale jak coś to można zrezygnować bo rybka trudnodostępna i agresywna.


Lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Jest to dla mnie dość trudny wybór gatunku "nie szaraka" i dość łatwo dostępnego.

Co mogę dodać to max akwa jakie mogę wstawić to 195x45x50h

W tej chwili młodzież mam w 150x40x50h



Jeżeli pójdziesz w to największe to moim zdaniem spokojnie daj te Acei dadzą sobię radę, moim zdaniem koledzy przesadzają. Są ładne, małoagresywne i pływają w toni co jest rzadkie. Poprostu taka ryba must-have z żółtą błetwą:) Do demasoni i Msobo nie tak łatwo jest dobrać coś z ładnymi samiczkami bo zazwyczaj wystąpi konflikt albo na lini agresji albo diety. Np. Popularny Yellow ma ładne samiczki ale to typowy mięsożerca w przeciwieństwie do demasoni. Skoro masz już dwa gatunki trudno abyś z nich rezygnował zobacz sobie w internecie jak wygląda Acei i jak wygląda Callainos odmiana Pearl. Moim zdaniem fajnie uzupełnią Twoją obsadę, a co do ilości to niech wypowie się ktoś kto lepiej się zna. Np. Tropheops Chilumba wersja z zółtymi samiczkami byłoby ładnie ale strasznie agresywnie i nie wiem czy coś takiego by wypaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.