Skocz do zawartości

Zewnętrzny Filtr Mechaniczny


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

tu:

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=2163&d=1354872326

Cyrkulator można oczywiście umieścić niżej -schować za skałami, nie wiem czy lepiej HW-302 czy 303 bo po co aż 2,7l do 200l baniaka?

Przy takim ustawieniu nie ma ryzyka, że coś będzie bokiem cieknąć z cyrkulatora.

Musze podziekować Mackowi za wywołanie dyskusji, każdy coś tam kminił ale im więcej głów tym mniej błędów.

--

Jadę kupić HW 302...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu:

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=2163&d=1354872326

Cyrkulator można oczywiście umieścić niżej -schować za skałami, nie wiem czy lepiej HW-302 czy 303 bo po co aż 2,7l do 200l baniaka?

Przy takim ustawieniu nie ma ryzyka, że coś będzie bokiem cieknąć z cyrkulatora.

Musze podziekować Mackowi za wywołanie dyskusji, każdy coś tam kminił ale im więcej głów tym mniej błędów.



Jakby co to bierz HW-303 te 2,7l wcale nie jest tak wielki jakby się mogło wydawać, wiem bo mam(jeszcze nie użyłem w boju). Zawsze możesz czyścić kubeł co 2 tygodnie( ja tak planuję) no jak wcześniej pisałem będziesz miejsce na purigen ,węgiel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione 603 (tam wyżej czeski błąd 303-Dywizjon :) )miałem oba w ręku i zdecydowanie większy. Sprzęt zamontowany, efekty widać od razu.

Zostawiłem dwie gąbki, środkową wyciąłem wewnątrz. Od frontu kompletnie nic nie widać nawet nie było warto robić zdjęcia. Za to dałem od góry i z boku. Wylot skierowany po przeciwnej stronie nad dnem-ładnie przedmuchuje przód i goni wszystko w drugi koniec gdzie zasysa to cyrkulator.

Razem z wężami i nowym kubełkiem dolałem prawie 5 litrów wody :)

post-12700-14695713476483_thumb.jpg

post-12700-14695713477269_thumb.jpg

post-12700-14695713477772_thumb.jpg

post-12700-14695713478168_thumb.jpg

post-12700-14695713479093_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Nasz cyrkulator to jak z głośnością? i druga sprawa jak ustawiłeś wylot aby powodował "przedmuchiwanie" dna? Pytam bo też o tym myślałem, ale rośnie mi ilość sprzętu w szafce, która odwrotnie proporcjonalnie nie rośnie Jak będzie działać to przyjadę popatrzeć jak to działa.

no cóż dno przedmuchuje mi jvp102 5000L/h sam cyrkulator nie jest głośny, "system" jest sprawny i potwierdzam że teraz zasysa wodę a stwierdziłem to po widoku zasysanych syfów z wody :D. ale nietsety na razie nie ma czego oglądać bo muszę wymienić element sterujący przepływem wody gdyż uległ zniszczeniu :( z mojej winy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wieczór, minęło 10 godzin od montażu i dno jest super wyczyszczone, zostały dwa miejsca o powierzchni 1cmx1cm za najmniejszymi kamieniami z lewej strony ( patrz miniatura) gdzie widać jak wiruje kupa niczym za pylonem mostu. A tak dno czyściutkie oraz co istotne widać, że spadł przepływ-przedtem był przykręcony, żeby ryb nie zdmuchiwało, a teraz jest otwarty i jest słabszy prąd niż przedtem. Widać to wzrokowo jak i przez podłożenie ręki czuję, a efekt rewelacyjny. Ale nadmuch nisko nad dnem, a nie jak przedtem na 3/4 wysokości.

Dla mnie-bomba!

I jak widać na miniaturze z lewej nic nie widać a całość konstrukcji zmalała bo nie ma wielkiej gąbki.

Spróbuje zrobić jutro zdjęcie jakoś specjalnie pod światło żeby było widać cyrkulator od fronu, z prawej wylot z mechanika jest za "maczugą" więc kompletnie niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to że z dwóch miejsc by ten sam filtr zbierał syf.

Wpadłem na ten pomysł podczas obserwacji wlotu filtra i zauważyłem,że nie zawsze pojedynczy kolektor łapie kupska od razu, więc jeżeli drugi byłby oddalony od pierwszego o 10 cm to efektywność zbierania brudu powinna wzrosnąć. Chociaż jak się tego samemu w boju nie sprawdzi to się człowiek nie dowie jak to będzie z ta efektywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.