Skocz do zawartości

720litrów Mbuna


Kubiszon

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie obsada jest OK choć pewne ale się pojawia ;). Ryb docelowo jednak za dużo ( lepiej celuj w opcje do 30 ) a więc odpuść sobie już następny gatunek. Ten mógłbyś dodać gdybyś miał haremy 1 na 4/5. Poza tym powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamiast rdzawych pokusiłbym się o tego typa ;)http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?vid=333 lub jakąkolwiek inną odmianę.
Rdzawe też do końca mnie nie przekonują... jednak to co proponujesz nie podoba mi się kolorystycznie w połączeniu z rybami, które planuję mieć. Są zbyt nieregularne, co ma swój urok, ale chyba musiałbym na nie na żywo popatrzeć. Póki co jestem na nie.


Generalnie obsada jest OK choć pewne ale się pojawia ;). Ryb docelowo jednak za dużo ( lepiej celuj w opcje do 30 ) a więc odpuść sobie już następny gatunek. Ten mógłbyś dodać gdybyś miał haremy 1 na 4/5. Poza tym powinno być OK.
Aha, no w sumie trochę się rozpędziłem. To albo zrezygnuję z rdzawych kosztem jakiegoś innego gatunku w proporcji 1/5 albo zredukuję ich ilość.

Teraz pozostaje mi tylko znaleźć odpowiednie źródło ryb, no i wcześniej baniak urządzić:)


Pomyślałem, że może w takim razie zamiast rdzawych, dołożyłbym Cynotilapia afra Jalo Reef 1/5. Da radę takie połączenie, czy samic Cyno będzie za bardzo wkurzał Tropheopsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz mam pytanie odnośnie zakupu ryb. Jaką strategię napełniania baniaka przyjąć? Czy kupować ryby starsze, u których rozpoznam już płeć i będę mógł je zakupić w docelowej konfiguracji? Czy też kupić młode sztuki w większej ilości i czekać aż się sytuacja wyklaruje, po czym pozbyć się nadmiarowych samców, co pewnie nie jest łatwym zadaniem?

Chciałbym kupić ryby f1/f2. Czy brać je z jednego źródła, czy lepiej z kilku mieszać?

Aha, ponawiam pytanie: "Pomyślałem, że może w takim razie zamiast rdzawych, dołożyłbym Cynotilapia afra Jalo Reef 1/5. Da radę takie połączenie, czy samic Cyno będzie za bardzo wkurzał Tropheopsa?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej afra nie poskacze przy silnym Tropheopsie ale w ogóle rozważanie takie jest bez sensu bo diety się eliminuje jak wspomniał już powyżej kolega. Zrezygnuj z rdzawych i już nic nie dokładaj ;) a możesz dołożyć jeden gatunek w układzie 1 na 4/5 ale mniejszych i nieterytorialnych ryb roślinożernych, peryfitonożenych ( również tych uzupełniających dietę planktonem ) lub wszystkożernych Kupowanie jest zależne od tego czy będziesz je chciał mnożyć i sprzedawać jeśli nie to mogą być z jednego stada bez mieszania najlepiej F1. Oczywiście tylko ryby młode w większych stadach do redukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko ryby młode w większych stadach do redukcji


Czemu to takie oczywiste? - gdybym miał więcej kasy to kupował bym ryby już większe, wybarwione w takich haremach jakich bym chciał.

Np w Tan-Malu jest to możliwe do zamówienia.

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to takie oczywiste? - gdybym miał więcej kasy to kupował bym ryby już większe, wybarwione w takich haremach jakich bym chciał.


Nie chcę się wypowiadać za Kolegę harisimi, ale to chyba wynika z faktu, że nie każdy wyobraża sobie zakup podrośniętych lub dorosłych ryb.

Niemniej jednak IMHO zdecydowanie wygodniej jest kupić dorosłe osobniki w zakładanych docelowych ilościach, choć w takiej sytuacji jesteśmy pozbawiani przyjemności obserwowania jak rybki rosną na naszych oczach. Wszystko ma swoje plusy i minusy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują pod względem diety.

Ok, już doczytałem. Na niektórych stronach ten gatunek jest przedstawiony jako glonożerca.

Zrezygnuj z rdzawych i już nic nie dokładaj ;) a możesz dołożyć jeden gatunek w układzie 1 na 4/5 ale mniejszych i nieterytorialnych ryb roślinożernych, peryfitonożenych ( również tych uzupełniających dietę planktonem ) lub wszystkożernych
Ok, pomyślę nad czymś małym ewentualnie.

Czemu to takie oczywiste? - gdybym miał więcej kasy to kupował bym ryby już większe, wybarwione w takich haremach jakich bym chciał.

Np w Tan-Malu jest to możliwe do zamówienia.

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Faktycznie, ma to plusy i minusy. Jednak chyba faktycznie fajniej będzie kupić młode ryby i zostawić aby same się dobrały niż kupować gotowce. Zwłaszcza, że mam gdzie "pozbyć się" nadmiarowych samców.



Aha i jeszcze to: chilumba1.pngchilumba2.png

jakie są nazwy tych dwóch różnych odmian kolorystycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej. Wracam po małej przerwie;) 2 lata temu jednak poszedłem w stronę azjatyckich ryb więc zupełnie inny klimat, ale właśnie temat znów staje się aktualny - będę mieć Malawi. Póki co pozbywam się starej obsady, ale myślę że max w grudniu będę mógł działać z ustawianiem skał a potem zakupy obsady:) No właśnie, paczka jaką planuję, jednak nieco się zmienia, tzn trzon pozostaje ten sam:

Melanochromis auratus

Pseudotropheus Acei


I teraz, co do tego? Bo Tropheops może faktycznie niekoniecznie jest najlepszym wyborem z racji temperamentu i prawdopodobnej dominacji oraz odpałów, które mogą skończyć się masakrą w baniaku. Chciałbym jeszcze 1 lub 2 gatunki. Iodotropheus sprengerae? Jakiś pasiasty Pseudotropheus? Fajnie jakby samice były nieszarobure. A może na początek tylko 3 gatunki dać, za to większą ilość. Czy potem, np po pół roku, będę mógł coś dołożyć bez totalnej masakry w baniaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.