Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie wystartowałem w czwartek z 450 opisywałem już co w niej mam w innym poście, ale dla ułatwienia podam jeszcze raz

- akwa 150*50*60H wromaka z wzomcnieniami podłużnymi i poprzecznym w środku

-pokrywa wromaka exlusive z 2 świetlówkami T5 54w

-szafka od zestawu też Wromak pod akwa mata, do środka akwarium również włożyłem matę

-ustawiony wapień filipiński około 30 kg plus 3 piaskowce na macie i zasypane piaskiem akwarystycznym

-filtr eheim 2228

- grzałka jager 250w


Na dzień dzisiejszy woda już prawie wyklarowana utrzymuję temperaturę na 27C, przy starcie uzdatniłem wode Biotopol JBL i dodałe sera nitrivec.

Dzisiaj dolałem 30 litrów podczas podmianki z akwarium już funkcjonującego, po 6h zrobiłem pomiary i sa następujące testami kropelkowymi JBL

- ph 8

-No2 0,1

-NH 0,01


Pytanie czy mogę już zacząć zastanawiać się nad wpuszczeniem po mału ryb czy jeszcze poczekać te przepisowe 2 tyg.

Mam jeszcze jeden problem poziomowałem szafkę przed zalaniem ale po zalaniu troszkę osiadła z jednej strony nadal podczas pomiaru poziomicą znajduje się w zakresie tolerancji , ale martwi mnie czy może to mieć wpływ na akwarium w jakimś dłuższym czasie użytkowania?

Opublikowano

a ten preparat sery nitrivec to niej pożywka i bakterie w jednym?

Co można dać jeszcze jako pożywka dla bakteri zamiast uryny :( jakoś nie mogę się przełamać żeby nasikać do swojego akwarium :)

Może wpuszczę tam moje dwa glonojady jako ryby startowe?

Opublikowano

Możesz włożyć kawałek mięsa niech gnije, albo trochę krwi, coś co będzie się psuło.

Nie musisz bezpośrednio oddawać moczu do akwarium - możesz nasikać trochę w plastikowy kubek i przelać :D

Opublikowano
dobra dodałem uryny pół szklanki, teraz ile musze czekać zeby wpuścić ryby do akwarium 1 tydzień czy 2 tygodnie?


Ramy czasowe sa tylko i wylacznie zalezne od parametrow.Po dodaniu uryny, czyli amoniaku musisz poczekac az ten zamieni sie w NO2 a to przy pomocy bakterii w NO3.

Zaopatrz sie w testy, kontroluj i czekaj.

Kiedy NO2 bedzie na zerowym poziomie i NO3 bedzie wykrywalne wtedy mozesz zaczc myslec o rybach.

A,ha i bylbym zapomnial czasami przydaje sie tez wegiel, ten na wstrzymanie;) :D:rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Zadałem podobne pytanie na innym forum i ktoś stwierdził że to bez sensu. Ale zapytam też tutaj i jeśli uważacie podobnie to proszę o wyjaśnienie dlaczego ten pomysł jest zły. Chcę mieć sumpa bez komina czy jakiegoś pudełka przelewowego. Założenie jest takie żeby wylot z filtra kubełkowego skierować do pierwszej komory sumpa-byłby on wyżej od poziomu głowicy kubełka jakieś 15-20 cm Czy to ma sens a jeśli nie to dlaczego?  
    • Hej, czy ktoś z Was używał testu jak na zdjęciu ?Czy możliwe że nie nadaje się do słodkiej wody ? Test nowy, z datą do 06.2027r.  Cztery tygodnie temu odpaliłem sumpa 240 l pod nowy zbiornik, bakterie Prodibio Biodigest i suchy pokarm co trzy dni szczypta. Badałem wodę co kilka dni testem ze zdjęcia, ale nic się nie działo. W sumie wszystko nowe, więc myślałem że potrzeba czasu. Tydzień temu zalałem nowy zbiornik 1050 litrów i połączyłem z  sumpem, dalej sypałem pokarm co trzy dni. Po czterech tygodniach od zalania sumpa, NH3 dalej niewykrywalne, więc postanowiłem trochę wspomóc się chemią i wlałem 2ml wody amoniakalnej. Ku mojemu zdziwieniu, test nadal pokazuje 0.  WA świeża. Żeby go przetestować, wlałem 1,5ml WA do szklanki z wodą z kranu 300ml, test pokazał ledwo 1,5mg/L. Czyli ewidentnie coś jest nie tak. Niby ten test ma mierzyć całkowity amoniak NH3 i NH4. A w opisie aukcji, była informacja że nadaje się do wody słodkiej i słonej. NO2 i NO3 zmierzyłem tylko na początku, bo byłem pewny że nie mam jeszcze NH3 w zbiorniku więc nie ma sensu mierzyć.
    • Będzie działać. Trochę będziesz miał zabawy przy wklejaniu ścianek  Czym kleiłeś plexi?
    • Cześć, Po kilku latach filtrowania zauważyłem, że na wewnętrznej stronie rur zbiera się szlam, który od czasu do czasu jest wyrzucany zwłaszcza podczas czyszczenia mechaników. Czy ktoś z szanownych kolegów mierzył się z takim tematem?  
    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.