Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. eljot

    Eljot 240l

    Dodane oświetlenie diodowe i zamieniona opti blue na aqa glo Na fotce świecą diody i aqa glo przód W wystroju zmiana grot na większe bo się ryby nie mieściły oraz dodany cyrkulator koralia
  2. to że zalegają na dnie to cyrkulacja (może być winna dekoracja) możesz pokombinować z ustawieniami wylotów filtrów np. jeden z nich skierować w dół :?: , to że pływają to moim zdaniem zbyt rzadkie gąbki które zbierają to co grubsze a drobiny wylatują :| Ryb też sporo
  3. Nie koniecznie neonki możesz pozostać wśród pielęgnicowatych np. p. zebra + mekka ładnie ciekawie i nie tak agresywnie byle nie przesadzić z ilością bo to spore ryby
  4. To jak z przysłowiem jak przyjdzie ochota to i pies kota .....
  5. Tak jak pisał Yaro; u moich Calainosów potencjalna mała samica okazała się z wiekiem pięknym samcem
  6. Z T5 będzie problem bo musiałbym przerabiać obudowę a tej którą mam nie warto. Może kiedyś przy zmianach :wink:
  7. Popraw link albo podaj dokładną nazwę tego filtra
  8. Moim zdaniem powinno się udać calainos nie przejawia agresji pozagatunkowej więc nie powinno być scysji no chyba że upatrzą sobie ten sam rewir
  9. Podaj jaki dokładnie masz ten filtr. może da się w nim wymienić wkłady na bardziej wydajne i takie które się szybko nie zapychają? Bo mam obawy że nawet jak aktualna sytuacja dojdzie do normy to będzie się powtarzać podczas częstego czyszczenia tego filtra. Wodę bym podmieniał bo inaczej nie pozbędziesz się NO3.
  10. eljot

    nie inkubuja :(

    Nie pisałem o ilości grot ale ich wielkości tzn. że w danej grocie ma zmieścić się samiec z samicą i musi zostać trochę miejsca na taniec godowy Przy mniejszych grotach samica wpływała i wypływała a samiec szalał Nie twierdzę że to konieczność ale u mnie pomogło (u saulosi miałem 1 wybarwionego samca i 3 które zaczęły wybarwianie)
  11. eljot

    nie inkubuja :(

    Może to kwestia wystroju u mnie też przez długi czas inkubowały tylko yelo aż do momentu gdy powiększyłem dwie "grotki" Efekt po 3 dniach i saulosi i calainos nosiły aż miło
  12. chyba już taką obsadę widziałem :? Afra to podobno niezłe zadymiarze i nie wiem jak będzie z msobo bo yelo raczej nie będzie się wtrącał
  13. Podaj parametry bo tak to będzie trudno
  14. A może sprawa jest banalnie prosta i te co zginęły to nie samice tylko niewybarwione samce :? Co nie zmienia faktu że brak biologa = kłopoty
  15. eljot

    POMOCY MĘTNA WODA

    Jak dla mnie to syf z piachu sam zrobiłem podobny błąd i dosypałem rzekomo płukanego piachu prosto ze sklepu Po 24 h filtracji było ok
  16. Chyba chodzi o moją obsadę którą konsultowałem na forum (została zaakceptowana i jak na razie jest ok były problemy z nadmiarem samców ale to już przeszłość forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=5331
  17. Jak dla mnie to wygląda na efekt obskubania przez konkurenta.
  18. aarset ma rację nie możesz trzymać razem Yello i demonów bo coś ci padnie (na 99% demonki) To jest podobnie jak z bacą który oduczał konia jeść, już prawie się oduczył ale niestety zdechł słyszałem że podają jabłka ale zastanawiam się po co????
  19. Jak dla mnie ok 2 mięsożerców i wszystkożerca ale myślę że bardziej doświadczeni coś ci jeszcze podrzucą
  20. miałem profil i nie wiem czy przypadek ale bardzo łatwo rysowała się szyba profilowana na bocznych tego nie zauważyłem :?
  21. Chciałbym się mylić ale jak już raz pyśki załatwiły nurzańca to najprowdopodobniej zrobią to po raz drugi i nawóz nic nie pomoże radził bym spróbować z inną rośliną choćby kryptokoryną (ale mi się zrymowało:))
  22. Jakby maiła coś w pysku to raczej by nie kopała Jak masz sporo kryjówek to jak wypuściła młode to jest duża szansa że coś się pochowało
  23. eljot

    moje akwa

    Podpisuje się obiema rękami pod powyższą wypowiedzią :)
  24. Sprzęt daje po oczach i jeśli podałeś dobre wymiary to nie jest to 240l tylko 180l :wink: tło na plus ale na razie bez ocen zwłaszcza że uparłeś się na bąble :wink:
  25. eljot

    Mały problem:(

    powinno być ok
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.