bojack
Użytkownik-
Postów
884 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez bojack
-
Korzystałeś z apki na iOS czy androidzie? Ja na androidzie miałem duży problem, żeby to ogarnąć - aplikacja zawieszala się podczas próby dodania pompy. W końcu po 10tym razie się udało. Podczas użytkowania też zdaża się, że apka się zawiesi. No i zegar jest przesunięty o godzinę i nie da się to ustawić
-
Jak i czym czyścimy szyby w akwarium?
bojack odpowiedział(a) na ziemniak temat w Osprzęt do akwarium
Nic by nie trafiło. Dobrym czyścikiem wjeżdżasz w piasek i nie ma żadnych rys Przeca u każdego pyszczaki kopią, a wielu używa czyscików -
Jak i czym czyścimy szyby w akwarium?
bojack odpowiedział(a) na ziemniak temat w Osprzęt do akwarium
Ale kupujesz raz na wiele lat -
Hej, czy w zbiorniku 250x60x60 jest szansa na sensowne połączenie 2+6 chipokae, 2+6 crabro oraz 3+12? saulosi? Obecnie mam dwa mlode samce chipokae w 120cm oraz (chyba) 2 młode samce crabro. Patrząc na agresję dominującego samca chipokae zastanawiam się, czy taki układ ma rację bytu. Fajnie obserwuje się dwusamcowy układ saulosi, stąd taki pomysł przy przesiadce na większy baniak.
-
Jak i czym czyścimy szyby w akwarium?
bojack odpowiedział(a) na ziemniak temat w Osprzęt do akwarium
Dobry "skrobak" do szyb, np. Flipper i nie musisz moczyć rąk, aby usunąć coś takiego. Nie widziałem akwa w którym na styku przedniej szyby i podłoża jest super czysto bez ingerencji -
Luknij sobie na etykietę phos-out. On klaruje wodę nie tylko z powodu usunięcia po4. Nie mam teraz pod ręką butelki, ale jest tam składnik, który "skleja" mikro zanieczyszczenia. Wróć do karmienia 1 raz dziennie. Patrz na to jak wyglądają ryby, a nie jak się zachowują (w sensie agresji). U mnie przy zmniejszeniu częstotliwości karmienia stały się mniej agresywne Poczytaj też temat, który założyłem w dziale 'woda' dot. wysokiego stężenia po4, tam koledzy dali sporo wartościowych porad W temacie po4. No i klarownej wody w 2021
-
Nie przekonuje mnie to co piszesz, ale jak wcześniej wspomniałem jestem początkujący Jakoś sobie inaczej niż 3+1, albo i więcej samic, nie wyobrażam tego
- 21 odpowiedzi
-
- sprzęt
- początkujący
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tylko w przypadku dorosłych ryb od ogarnietego sprzedawcy. Inaczej trafić harem to trzeba być szczęściarzem. Trafisz 2 samce z bardziej agresywnego gatunku i masz zaburzoną całą harmonię w zbiorniku Tutaj 100% racji. Tak czy inaczej, bierz Malawi - nie pożałujesz
- 21 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- sprzęt
- początkujący
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ja jestem początkującym malawistą. W sumie po przerwie więc coś tam pamiętam, ale mimo wszystko początkującym. Dla mnie największym problemem jest właśnie redukcja samców. Zwyczajnie nie mam co z nimi zrobić i muszę kombinować i jeździć po 100km żeby ktoś się zlitowal i je ode mnie odebrał. To jest niestety duży kłopot dla kogoś kto mieszka na "zadupiu".
- 21 odpowiedzi
-
- sprzęt
- początkujący
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zrobi robotę. Nie namnozy się, bo potrzebuje do rozrodu słonej wody. Będzie składał jajka na własnej skorupie lub na kamieniach, ale z jajeczek i tak nic się nie wykluje. Dla tej wielkości zbiornika spokojnie kilkanaście sztuk możesz wrzucić. Dużo osób z forum ma helmety u siebie. Poszukaj na forum, jest kilka tematów.
-
Ha, myślałem że kolega widział filmy z jeziora
-
Jak się na taki film natkniesz, to udostępnij proszę. Ja uwielbiam zbrojniki, ale Malawi jest mi i tak bliższe sercu. Gdyby był jakiś zbrojnik biotopowy, to biorę w ciemno Co do glonów, to ślimak helmet poradzi sobie z nimi świetnie. Tzw. glonojady wcale nie zjadają chętnie glonów jak mają podawany pokarm
-
Synodontisy żyją też w Malawi i dobrze współpracują z pyszczakami, są też wszystkozerne. Dodatkowo fajnie oczyszczają zakamarki z zalegajacego pokarmu. Jeżeli chodzi o zbrojnik, to w ph8 też się odnajdzie i nie będzie to dla niego problemem. Problemem jest to, że potrzebuje celulozy jako część diety no i agresją pyszczakow skończy się obgryzionymi płetwami i ciągłym przeganianiem. Pomijając już fakt, że w naturze w Malawi zbrojnika nie znajdziesz.
-
Zgadza się. Ja jestem zawsze daleki od dodawania czegokolwiek do wody i robię to w ostateczności. Nie widzę takiej możliwości, abym używał jakiegoś uzdatniacza systematycznie, bo to oznacza, że coś jest nie tak Przeanalizowałem już wcześniej temat współczynnika Redfielda i faktycznie daje to sporo do myślenia. Teraz wiem dlaczego u mnie mimo mocnego oświetlenia i wykrywalnego no3 glony nie atakują Generalnie jak obniżę po4, to według tabelki powinny mocniej zaatakować, ale to mi nie przeszkadza. Plan jest taki, aby dokończyć porcję podzieloną na 4 części, czyli jeszcze dziś i jutro i odczekać. Wkład w mechaniku wymieniony, karmienie zmniejszone na 1x dziennie (co ciekawe, zauważyłem, że ryby są teraz spokojniejsze).
-
To fakt, oby skutek uboczny trwał Zobaczymy co będzie po zbiciu po4 i zaprzestaniu aplikowania tego środka
-
Dzisiaj, po dodaniu 2 porcji z 4 phos-out4, po4 na poziomie 1,2ppm, przed dodaniem po4 było poza skalą. Jadę dalej, zobaczymy co będzie po 4 porcjach. Woda dzisiaj zrobiła się niewidoczna dla oka
-
1h po dodaniu pierwszej dawki woda jest krystalicznie czysta i brak kożucha na lustrze. Dzisiaj powtórzę zabieg i zmierzę po4.
-
Udało mi się zakupić produkt w lokalnym sklepie. 300L*60%=180; 1,8*4=7,2; 7,2/4=1,8ml. Dodałem przed chwilą do wody 1,8ml produktu. Jutro powtórzę 1,8ml i wykonam pomiar. Jak będzie dalej źle, dodam kolejne 1,8ml w sobotę i 1,8ml w niedzielę. Ładny ma kolorek ten specyfik
-
No i pewnie masz rację. Jak po miesiącu wyciągam sznurek, to jest mega bałagan na nim. Natomiast do tej pory w ogóle nie brałem pod uwagę po4. Testowałem no3 i na tej podstawie czyściłem mechanika dopiero gdy widać było ewidentne zmniejszenie przepływu wody Test na po4 kupiłem dopiero po przeczytaniu kilku tematów na temat filmu na powierzchni i mętności wody. Generalnie woda jest u mnie klarowna, ale nadal czegoś jej brakuje - patrząc wzdłuż akwa przy włączonym oświetleniu, widać ewidentnie lekką mgłę. W takim razie zamawiam Phos-out 4, zmieniam wkład co 2tyg., zmniejszam częstotliwość karmienia. Zobaczymy po miesiącu jaki efekt
-
Dzięki za wszystkie informacje, bardzo cenne. Karmię ryby 3 razy dziennie i pewnie stąd wynika temat przekarmienia. Mimo tego ryby nie są "spasione". Filtracja mechaniczna i cyrkulacja są moim zdaniem ok: zbiornik 300l, jebao 5500l/h na 30% mocy, filtr sznurkowy 20mic wymieniany średnio co miesiąc. Jeżeli rybom nie szkodzi to stężenie, to nie będę stosował chemii. Zmniejszę częstotliwość karmienia i ilość pokarmu i podmienię 30% wody 2 razy w tygodniu. Zobaczymy jaki to przyniesie efekt.
-
No to pewnie za dużo karmię, może tak być Dzięki To teraz z ciekawości, znacie odpowiedź na 1 i 3 pytanie gdybyśmy założyli, że karmienie ok (żeby nie rzutowalo na kondycję ryb i wizualną jakość wody), a fosfor wysoki?
-
Hej, że względu na długą już walkę z lekko mętną wodą i ciągłym filmem bakteryjnym, postanowiłem zakupić test po4. Ku mojemu zdziwieniu Test jbl wyszedł poza skalę. W tym samym momencie pozostałe parametry ok. No3 na poziomie 10mg/l. Podmiany 1/3 słupa co tydzień lub dwa. I teraz cztery pytania: 1. Jaki ma to wplyw na życie ryb 2. Skąd może się brać tak wysokie stężenie po4 3. Czy może mieć wpływ na klarowność wody 4. Jak się tego pozbyć Dzięki
-
Git, dzięki.
-
300L, 120cm długości. Tak więc dwa korpusy z watoliną równolegle i pompa na minimum? Jakiej watoliny używasz i w jaki sposób montujesz ją w korpusie?
-
Pompa 5000h/l założenie jest takie, aby działała na 50% mocy. W takim razie polecacie zrobić 2x równolegle sama watolina, czy szeregowo gąbka + sznurek, czy 2x szeregowo gąbka + sznurek
