Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    woda ze studni

    No tak ale wcześniej ich wogóle nie miał. Z tego co rozumiem niedawno włożył wapienie i powinno wystarczyć. Ewentualnie grys. Ja tam za chemią nie jestem...
  2. czester_

    woda ze studni

    Z tym że po co urzywać chemii gdy są inne "naturalne" metody podnoszenia tych parametrów. Do tego jest jeden najważneijszy plus!! Urzywając preparatów podwyższamy wartości raczej chwilowo, a wrzucając grys czy wapień mamy pewność że gdy raz juz osiągniemy zadowalające nie "rozpłyną" się zachwile.
  3. IMO tak choć nie zupełnie. Pod wpływem światła rozwijają już się naprzykład glony. Osobiście ja przez miesiąc dojrzewania akwarium miałem w nim wszystko załączone. Ale tak jak mówiłem wcześniej. Cierpliwości, pośpiech naprawde nie popłaca.. lepiej poczekać nawet dłużej, a być pewnym że po wpuszczeniu ryb nic ie podskoczy. Ewentualnie wrzuć tam ze 3-4 gupiki czy inne tego typu rybki, pozwoli to lepiej rozpocząć cykl.
  4. Jak chcesz kupic to na priv'a. A tak poważnie to bardzo róznie je sprzedaje.. w zależności ile.
  5. Obawiam się, że może samica ta jest słaba i wycieńczona. Samice tak samo mogą odganiać ją ze swych rewirów i bidula poprostu skazana jest na cierpienie. Oczywiście gdy rybcia się wykuruje spróbuj włożyć ją zpowrotem do akwarium. Jeżeli nadal będą ją atakować to jednak lepiej ją komuś oddać niż wymienic 4 inne agresory. Swoje samice zawsze przekładam do kotnika. Teraz miałem zadanie utrudnione gdyż było ich 6 ale udało mi się ocalić wszystkie młode wsadzając do kotnika te plastikowe kotniczki. Samice pływały w nich do momentu wypuszczenia młodych, nast. odławiałem następne i tym sposobem przez około tydzień na moją radość uratowałem wszystkie. Co do nękania noszących samic przez "napalone" nigdy nie zaobserwowałem czegoś takiego na poważną skalę. Inkubujące samice zawsze chowają się za filtr, w kamienie i tam siedzą ze 2 tyg. Także na dzień dzisiejszy mam ponad 70 młodych i musze jeszcze chyba ze 4 takie kotniki uruchomić
  6. Ok, z tym że zapomniałem najważniejszego, potrzebny Ci jeszcze będzie programator AVT. Jest tam mikroprocesor do zaprogramowania. Koszt całego komputerka to w granicach 100zł wraz z wyświetlaczem (chyba najdrozszy wyświetlacz dwuliniowy:) ). Dziś wieczorem prześlę Ci te skany. Swoją drogą muszę to kiedyś opublikować na DIY.
  7. Tak, są choć jest to ogromny pieniądz. Same multi sterowniki jeszcze nie są tak drogie lecz sterownik z czytnikiem parametrów wody to już naprawde ogromny koszt i praktycznie w akwarystyce takiej domowej nie opłaca się tego stosować. Lepiej kupić pojedyncze dobre testy. Ew. jeżeli trzymałeś kiedyś lutownice i umiesz wytrawić sobie płytke drukowaną mogę przesłać Ci schemat bardzo rozbudowanego sterownik akwarystycznego jednak bez miernika parametrów.
  8. Yellow;)
  9. Pewnie 10mm jak najbardziej, IHMO 8mm ze wzmocnieniami też spokojnie wytrzyma. Pytanie czy dawać więcej.. hmm moim zdaniem bezpieczeństwa nigdy za wiele.
  10. Hej, ogoren raczej napewno odrośnie. Dobrze zrobiłeś przekłądając napastowaną rybę jednak podejżewam, że sytuacja może się powtarzać. Napisz może coś o obsadzie i wielkości zbiornika bo może być też itego przyczyna choć nie wykluczam, że może masz rybki z awarnurniczymi genami:)
  11. Najskuteczniejszą metodą jest włożenie do kubła grysu koralowego, zeolitu lub poprostu wapienie do akwarium. Ryby zdechły bo wpuściłeś je do nieustabilizowanego baniaka w wyniku czego nastąpił gwałtowny skok. Polecam przejżenie forum, naprawde jest tu masa bardzo pomocnych tematów.
  12. czester_

    woda ze studni

    IHMO moim zdaniem woda studzienna nie nadaje się do podmian. Na chemii się nie znam ale często jest w niej tyle niebezpiecznych związków, że lepiej jest wlać kranówe. Pozatym warto ją sprawdzić ale podejżewam że azotyni i azotany też są na wysokim poziomie.
  13. hmm.. sprawdź w środku "wiatraczek" może akurat coś tam weszło. Ogólnie to wewnętrzne filtry są bezszelestne oczywiście nie mówie tutaj o chałasie wtłaczanego powietrza z rurki. Jeżeli to nie taki chałas to sprawdź go w środku ew. wymień jeśli masz na gwarancji.
  14. No nawet co 5.. nie opłaca sprawdzać się tak często. Awarium p wprzypadku jak u Ciebie gdy startujesz od zera powoli dojżewa ale juz niedługo może.
  15. co to 'zoltkow'?? Wyslawiaj się ładnie:)
  16. Marine Glo daj na tył. Precyzyjnie i jednoznacznie nie da się powiedzieć "jak to wygląda", Każdy ma swoje gusta i jednemu może totalnie nie odpowiadać a drugi może zachwalać. Zamówiłeś to sam zobaczysz:)
  17. czester_

    BIAŁE DIODY LED

    Dzięki za charakterystyki... różnią się od zwykłych diod. Hmm chyba sobie kupie ze dwie z czystej ciekawości:)
  18. czester_

    BIAŁE DIODY LED

    pfpp ty mówisz o tych diodach 10mm co wyglądają jak zmutowanie ? Ostatnio natknąłem się na takie w elektronicznym ale potem w domu sprawdzając nawet w elfie nie mogłem znaleźć ich charakterystyk...
  19. czester_

    BIAŁE DIODY LED

    Ja robiąc właśnie takie zestawy diód na zamówienie poprostu zalewam je tym bezbarwnym klejem w sztyfcie... nie wiem jak się to nazywa. 100% wodoodporności, 50% taniej i robi się pod dane akwarium, a nie np. 10 szt. W jednym miejscu... Ale preferuje wiercić jednak w obudowie i tam wsadzać pojedynczo bo lepszy efekt.
  20. czester_

    BIAŁE DIODY LED

    Po co kupywać tak drogo?? Idziecie do sklepu elektronicznego i kupujecie diody za 1zł. A zasilacz każdy chyba ma w domu jakiś 9-12V. Wystarczy obliczyć ile można do danego podłączyć i mam nocne podświetlenie za 7 a nie 20 czy więcej złotych...
  21. Aha, no przepraszam może źle coś zrozumiałem, myślałem że o stałą pracę chodzi:)
  22. To co masz na piachu to chyba okrzemki... nie jestem pewien ale one najwcześniej się pojawiają. Światło włącz bo nie jest to nic poważnego. Co do parametrów to nie są dobre, a wręcz bardzo złe. Wpuściłeś ryby do nieustabilizowanego zbiornika bo 0,1 to nie dobry parametr. No2 winno być niezmierzalne!! Napewno musisz jak najszybciej kupić wewnętrzny bo napewno bardzo pomoże to w cyklu i parametry będą lepsze. Kubła całego zasyp ceramiką, jak masz węgiel to wywal!! Ew, możesz dodać zeolitu, biobali lub kermazytu. tak jak już wspomniałeś podmień wode nawet dziś... Oby tylko rybki przeżyły a będzie dobrze:) Ew. ja jeszcze zaspał bym ten kubeł jak najszybciej, kupił wewnętrzny i dodatkowo jeszcze np. Sere Nivitrec (pożywka dla bakterii) by szybciej się pomnożyły choć mają co jeść
  23. Przeciesz efekt migotania świetlówek to sprawa prądu przemiennego który mamy w sieci. Aktualnie jest to częstotliwość 50Hz i jaki by się nie zastosowało dławik czy statecznik migotanie jest to samo:) One nie zmieniają częstotliwości a jedynie zwiększają napięcie by możliwe było zapalenie świetlówki.
  24. czester_

    glony w akwarium

    Mi tam się glony podobają.. nawet nie marzyłem że moje piaskowce zrobią się tak brązowo-brunatne:) Coś ślicznego ale z piaskiem faktycznie to problem bo juz tak ładnie nie wygląda jak na kamieniach... Także jak kolega mam bardzo daleko od okna i praktycznie nie odsówam rolety, NO3 - 15, także wydaje mi się że nie dużo.. Ja dalej pozostaje przy mechanicznym czyszczeniu i usówaniu glonów z piachu. Zastanów się, włożysz jakiś denitryfikator lub jakieś środki przeciwko i razem z glonami na piasku znikną Ci także z kamieni... Ja bym tego nie przerzył
  25. czester_

    glony w akwarium

    Z tymi kamieniami to faktycznie ino się cieszyć. Jednak rozumiem Cię odnośnie skorupy na piachu. Od ponad pół roku mam już to samo. Parametry uwarzam za dobre, a jednak trawnik mi się robi. Bidzi wszytko byłoby wporządku jednakże świderki nic przynajmniej u mnie nie potrafią wskórać, a miejsca nie pokryte glonami na piasku są tylko dwa ( rewiry samcy). Ja byn jednak nic z tym nie robił bartol. To jak walka z wiatrakami. Sam czuje to samo, zacząłem je nawet lubić. Jedyne co robie to przy podmianie rozgrzebuje piasek i przerzedzam w palcach żeby się oczyścił, a następnie odmulam dno. Glony i tak odrastają ale 5 dni jest spokoju:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.