ee dlaczego za dużo.. w sam raz, nic na piach nie spada. Ze świdrami problemu nie mam, poprostu są gdzieś pod piachem i nikomu nie przeszkadzaja. Może źle napisałem ale no nie policze ich;) plagi także nie ma. JESt idealnie;)
Kurka no do was mam zaufanie i bzdur o muszlowcach mi nie wciśniecie. 30l mało to kupiłem 50:P Więcej się nie da.. tylko mnie ta kaskada zastanawia... w sumie jak tak oglądam to ludziska mają tyle samo objętości w kaskadzie co ja w dwóch pojemnikach...
Dobra nie to nie... szukam forum muszlowcowe:D
Zreszta i tak niedługo kubeł do niego przyjdzie... ja tam nie bede na zdrowiu ryb oszczędzał. JAkiegoś fluvalka szukam:P Chyba że kto ma takiego malutkiego?
MAła zmiana planów. Czester kupił już prawie akwa 50l z obudowa i grzałeczka za śmieszna kase. Tak więc co moge wsadzić? Tak ja wiem że to forum malawi ale nawet sobie nie wyobrażacie jak to jest nie miec akwa przez 4 dni w tyg. jak normalnie przez ponad 10 lat zawsze cos było. Spać się nie da:D Aaa i słuchajcie.. kaskady jeszcze nie mam ale mam aquale turbo 650. Ten filtr jak i mój turbo miały standardowo pojemniki na bio. Turbo miał pół litra, a 650 ze 250ml. Jak bym tam ceramike upchał to da rady? Przynajmniej narazie czy szukać kaskady?
I co z wodą mogę zaszczepić bakterie z mojego akwa?
taa ja malawista jestem wiem jak to sie odbywa:D Dalej myśle o krewetach.
Rozumiem ze masz albo wiesz o muszlowcach troche. Jak jest z tymi uwarunkowaniami. Czy posiadając wiedzę z dzieddziny malawi postawie dobry zbiornik? W pale mi sie nie mieści ze kaskada starczy. Zreszta do krewetek to samo:)
Aha kasa też gra role;) Wydaje na pysiaki a to ma cieszyc oko i nie pochłaniać pieniedzy.
Muszlowce są zbliżone zachowaniami do pyśków ale nie do końca. Boje się że było by to na zasadzie jak narciarz próbuje sił na snowboardzie. Ale nawet dużo nie czytałem i nie chce mi sie:P Mam 3 akwa po 30 pare litrów i na krewecie beda w sam raz, a miejsca duzo nie mam:) Stronka fajna poczytam. Jakby ktoś jeszcze trzymał było bi miło;)
Szczerze mam dylemat.. ale chce spróbować z czymś bardziej zielonym. No i mam 3 nieuywane akwaria nie chce i nie mam miejsca by kupywać więszke.
Muszlowce są oki ale mam pyszczaki:)
Wojtku ale kolega chyba linka zmienił.. ( wyedytował) bo wcześniej był link do fluvala 305 który nowy poszedł za 200zł i to o nim mówiłem. Więc prosze o wytłumaczenie
Słuchajcie... z racji że mieszkam w krk i prawdopodobienstwo ze bede miał jedno mieszkanie przez rok jest nikłe postanowiłem założyć jakie 30l z kreweciami. Obserwowałem je ostanio i nie sa takie złe:) Niestety pyszczaki na wynajmowanym mieszkaniu studenckim to za duży problem dlatego niech pływają sobie spokojnie w domku, ale tutaj także chcę jakiś chlupot. Na poczatku miały być muszlowce ale sprawa sie inaczej potoczyła.
Czy ktoś trzyma? Podzieli sie doświadczeniami? Ew. link do dobrego forum by co poczytać?? W głowie mi sie nie mieści bowiem ze 90% ludzi ciągnie na wewnetrznym z malutkim wkładem bilogicznym albo wogóle... dlatego jeśli ktoś ma dojście albo sam trzyma chętnie poczytam i posłucham:)
Oczywiście number one są moje kochane pyśki i ich nigdy nie zdradze ale niestety nie ma co ukywać nie dam rady trzymać ich w Krk.