Film bakteryjny to to nie jest.Te "farfocle" mogły właśnie z węża wypłynąć.Dzieje się tak gdy filtr się włącza ( po czyszczeniu np.)BTW tydzień masz zalane akwarium i już je zarybiłeś?Cykl azotowy się wogóle rozpoczął?
Ja mam tło wromaka,imo bardzo ładne.Już porosło glonem i prezentuje się jeszcze lepiej Do twojego akwa kosztuje 130 zł. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=850151126 .
Tak tylko z ciekawości pytam, dalej uważasz, że to red-red?
Bo ja jednak pozostanę przy swoim.
Widzę że zrobiło ci to dużo przyjemnoście tzn. że pierwszy raz na tym forum udało ci się "coś trafić".Niestety reszta twoich "teorii" była nieporozumieniem.Gratuluje.
Np.zbyt wysokie no3 lubią też twardą wodę.Baniak masz świeży?Zwiększ ilość/czas świecenia,okrzemki nie lubią dużo światła.I oczywiście mechaniczne usuwanie i regularne podmianki wody.
F1 to ryby po rodzicach z odłowu,na początek możesz kupić ryby z chowu selektywnego lub pokolenie hodowlane.Co do układu pewnie i tak zostanie ci jeden samiec.
U mnie przy świetlówkach o barwie 15k ładnie rośnie zielony glonik,miałem to samo przy barwie poniżej 10k.Parametry wody też mogą na to wpływać.Jeśli masz ośw. t5 to polecam AM reef white,natomiast do t8 JBL marin day.
Tylko podawane zbyt często tłuszcze i proteiny doprowadzą je do bloat,a przy tej obsadzie to jest nieuniknione.Zrezygnuj z acei 5 gatunków jest wystarczające na 200cm.30 ryb będzie w sam raz