Skocz do zawartości

Melanochromis joanjohnsonae-Perła Z Likomy


rafik1

Rekomendowane odpowiedzi

Już gdzieś o nim było...


W naturze samce osiągają 10cm,samice 8.

Początkowo był endemitem występującym nieopodal wyspy Likoma,ale został także introdukowany opodal wyspy Thumbi west.

Preferuje wyższe partie wolnego od osadów biotopu skalistego.

Żywi się bezkręgowcami,które podejmuje z porastającego skały peryfitonu.


BTN Ad Konings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=9674&p=106036#p106036 Kolega Malpat twierdził ze ma takie zestawienie ale fotki nie pokazał :wink: więc nadal podtrzymuję swoje zdanie że połączenie jest ryzykowne.


Nie tylko kolega Malpat ale również kolega sengabay ma takie zestawienie.Ponadto o ile dobrze pamiętam te dwa gatunki występują razem w przykładowych obsadach na tym forum,oczywiście z paroma innymi gatunkami.Kolega Malpat musi je mieć skoro oferował mi narybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten gatunek jest naprawdę taki mało spotykany?Cały czas czytam sprzeczne informacje.

Akwarium jest w trakcie dojrzewania,więc mam jeszcze troche czasu nad wyborem ryb.

Zastanawiam się nawet nad tym żeby wpuścić same 'perły'.Niewiem sam co zrobić.

Jakby miały być same w akwa to w jakim układzie?


P.s.

Znalazłem na KM propozycje obsad w którym były Pseudotropheus saulosi i Melanochromis joanjohnsonae co prawda w większym akwa ale jeszcze z dwoma innymi gatunkami.

@Harisimi też polecał komuś sauloski i perły do 100cm.akwarium.

A więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malpatowi obsadę maingano.saulosi ,joanjohsonae polecał dr.Pawlak z UMK więc taka obsada chyba spoko może funkcjonować.

Co do przeszkadzania saulosi w tarleprzez maingano to akurat na jednymz moich postów twierdził nijaki baenschi a nie Malpat. :wink: Rafik jesteś z Torunia wstąp do Muzeum przy UMK pogadaj z DR.Pawlakiem akurat mają te melanochromisy w ofercie,przy okazji poradzą ci co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malpatowi obsadę maingano.saulosi ,joanjohsonae polecał dr.Pawlak z UMK więc taka obsada chyba spoko może funkcjonować.

Co do przeszkadzania saulosi w tarleprzez maingano to akurat na jednymz moich postów twierdził nijaki baenschi a nie Malpat. :wink: Rafik jesteś z Torunia wstąp do Muzeum przy UMK pogadaj z DR.Pawlakiem akurat mają te melanochromisy w ofercie,przy okazji poradzą ci co i jak.


Mam dylemat co do obsady.Jest jeszcze czas na wybór.Saulosi to oklepane ryby ale super wyglądają w jednogatunkowyn akwa.Do tego M.joanjohnsonae ładne rybcie i mało spotykane...Ciężki wybór.Ale czy będąc razem nie będą problemu z z dietą.Z tego co czytałem to M.joanjohnsonae to bardziej w kierunku mięcha a P.saulosi w roślinne.

Jeśli p.Pawlak tak doradzał to nie sądzę żeby się mylił,słyszałem że ma niezły autorytet wśród malawistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuję taką obsadę i właśnie mam zamiar w rybcie zaopatrzyć się właśnie u Pawlaka więc się jeszcze u niego upewnię.Mam jeszcze kilka innych obsad w odwodzie więc jakby co to zmienię po dokładnym rozeznaniu się. Joanjohsonae wprawdzie widziałem tylko na zdjęciach ale bardzo mi się spodobały.Planowałem początkowo do saulosi dorzucić callainos ale jest duża rozbieżność dotycząca osiąganych wymiarów między tym co można znależć w necie a opiniami na tym forum.


P.S. Rafik czy joanjohsonae naprawdę tak pięknie prezentują się na żywo( zarówno samce ja i samiczki)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.