Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie,

przedstawiam moje pierwsze w życiu malawi, 6 godzin po zalaniu :) wszystko jest jeszcze w trakcie przestawiania i układania ale nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem zdjęć.

-akwarium 250l, 100x50x50

-oświetlenie, 2xt8 30 W przód sylviana grolux, tył sylviana aquastar

-filtracja: zewnętrzny fluval 405 zasypany ceramiką aquael bioceramax ultrapro 1600; wewnętrzny o przepustowości 1000l/h

-grzałka fluval 300 W

-tło strukturalne motyw skalny

-30 kg kamieni (są to jakieś wapienne ale co dokładnie to nie wiem, całe 0,60 zł za kg :D)

-30 kg piasku kwarcowego (żwirownia, całe 6 zł za 30 kg)


Parametry wody:

-pH - 8-8,5

-KH - 10-15

-GH - 8-16

-NO3 - 0

-NO2 - 0,5

-CL2 - 0


wykonane paskowymi, ph kh i no3 potwierdzone kropelkowymi z sery


Akwarium zalane 1 amp probidio biodigest + probidio cośtam (jakaś tam pożywka dla tych bakterii)


Starałem się maksymalnie zasłonić osprzęt.

Podziękowania dla stan za porady na prv :)

Rybki planuję za 2 tygodnie.

Proszę o komentarze,

Pozdrawiam


P.S. Jak to jest z dotlenianiem, mam brzęczyk ale bardzo słabo daje te bąbelki, wymienić na mocniejszy jakiś?

post-15888-14695721534878_thumb.jpg

post-15888-14695721536542_thumb.jpg

post-15888-14695721537534_thumb.jpg

post-15888-14695721538591_thumb.jpg

Opublikowano
-30 kg kamieni (są to jakieś wapienne ale co dokładnie to nie wiem


...to jest gnejs.

-- dołączony post:

Rybki planuję za 2 tygodnie.


....uzależnij to od wyników testów jak będziesz miał pewność ,że cykl azotowy się zamknął.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
nie mogę się przyzwyczaić do tego różowego światła


...spróbuj dać tylko jedną świetlówkę Power Glo. Może Ci się spodoba.


..ale osprzęt to już inny dział. Tam rzuć temat to może ktoś Ci coś fajnego doradzi.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hej odnawiam temat, akwarium funkcjonuje pełną gębą niestety zrobiłem błąd przy dobieraniu obsady i mam:

-yellow

-demasoni

-socolofi

Staram się rybką jakoś dobrać odpowiednią dietę obecnie jadą na takim zestawie:

-osi spirulina

-osi vivid color

-naturefood cichlid premium plant s

-hikari cichlid excel mini


Pokarm roślinny podawany 3 razy dziennie, 2 razy w tygodniu pokarm wybarwiający.

Postanowiłem nie oddawać demasoni w celu przeprowadzenia "badania" jak się będą spisywały na diecie mieszanej z yellowami. Czytając zagraniczne fora wiele osób z powodzeniem trzyma jedne i drugie razem. Co z tego wyjdzie jestem bardzo ciekaw. Obserwując jedne i drugie od 4 tygodnie nie zaobserwowałem jakiś negatywnych oznak chorobowych ani u jednych ani u drugich

Obecnie mam młode rybki po 4 cm, 9 demasoni;10 yellow; 7 socolofi i 1 elongatusa który czeka na oddanie :) Docelowo chcę zrobić 1+3/4.


Akwarium z rybami funkcjonuje już prawie 4 tygodnie. Pomiary wody z dzisiaj (nowo zakupione testy kropelkowe jbl'a) :

No2 niewykrywalne <0,01

No3 5

pH 8

kH 7

gH 9

szukam sposobu na podniesienie kh i gh tak do poziomów ~15

Zdjęcia lokatorów wrzucę jutro

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
    • Po co nawozisz? Trafiłeś na forum miłośników ryb z j. Malawi, nie uświadczysz u nas bogactwa roślin. Podejrzewam, że Ty założyłeś akwarium z innym biotopem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.