Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wydaje mi się jednak że to uszkodzenie mechaniczne.. bo pierwszej rybce oko wraca do normy, a tej drugiej z wczoraj oko sie zmniejszyło.. tyle ze jest czarno-czerwone.. dziwi mnie ta sytuacja, bo w moim akwarium żyje sporo rybek ale raczej w zgodzie. i oprócz oczu nie mają żadnych innych uszkodzeń.. moje akwarium ma 100L wodę sprawdzałam w zoologiczno-akwariowym sklepie podobno woda ma idealne ph itp. Ale dziękuje za zainteresowanie i przepraszam za błędy.. :( piszę z doskoku bo nie mam czasu na takie rzeczy a do tego byłam zaaferowana rybkami i tak wyszło.. ;( za szybko pisze i przyznam się nie sprawdziłam jak napisałam.. sory ;]

Opublikowano

Po pierwsze staraj się pisać poprawnie bo ciężko przeczytać.

Podaj parametry wody bo przypuszczam że że tu tkwi problem

tyle ze zaczerpuje powietrza czesto ale jak większość rybek w moim akwarium.. mimo ze dotlwniam i filtruje wode odpowiendnio

Przydałyby się jeszcze informacje takie jak: wielkość akwarium, ilość ryb i jaka filtracja.

Opublikowano

Możliwe jest,że to mechaniczne uszkodzenie rogówki po jakiejś walce, takie rzeczy się zdarzają u tych pyszczaków.Jeśli tak, oko samo się wyleczy, chociaż taka okaleczona ryba będzie miała ciężko w akwarium. Poza tym jak Eljot wyżej napisał, podaj jakieś szczegóły o swoim baniaku.

Opublikowano

Zaraz zaraz.. czy to aby napewno pyszczak ? Okreslenie- "wlota rybka" przyporzadkowal bym do-" zlota rybka". Popraw post pod wzgledem ortografii oraz skladni zdan, bo sie tego przeczytac nie da.

Opublikowano

Popraw post pod względem interpunkcji (korzystając z przycisku "edytuj po prawej dolnej stronie posta) i wymaganych informacji. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

Opublikowano
Możliwe jest,że to mechaniczne uszkodzenie rogówki po jakiejś walce, takie rzeczy się zdarzają u tych pyszczaków.Jeśli tak, oko samo się wyleczy, chociaż taka okaleczona ryba będzie miała ciężko w akwarium. Poza tym jak Eljot wyżej napisał, podaj jakieś szczegóły o swoim baniaku.



100L akwarium rybek moze za duzo.. bo 15.. i 2 glonojady i 3 water-loggedy nie wiem jak nazywają sie w polsce.. rybek mi przybyło naturalnie.. teraz mam sporo złotych rybek.. 2 do 10cm a reszta to małe które nie urosną większe niz 7cm... heheh białe i czarne oraz czarno-pomaranczowe molinezje, wojownika i takie tam.. miałam skalary ale po zmianie wody wszystkie 3 zczyściło ;( filter nowy.. na pojemność 120L przy tej ilości rybek i fakci ze daje mi jeść 2 razy dziennie nie raz czyszcze go co 3 dni. :P

Opublikowano

przypomnę, iż to forum miłośników malawi. lecz i tobie pomożemy.

Podaj podstawowe parametry wody : no2, no3, ph i kh wody, mogą być te parametry z zoologicznego :wink:

Podstawą "udanej przygpdy z akwarystyką" jest stabilizacja cyklu azotowego w co wątpię w twoim przypadku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.