Skocz do zawartości

Jaki zestaw dla afry cobwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na tym, forum polecany jest tylko jeden zestaw pokarmów O.S.I i NatureFood ostatnio polecane są też żelowe pokarmy AZOO generalnie Cobue jest wszystkożerna więc zestawienie pokarmów roślinnych i mięsnych jest jak najbardziej na miejscu

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Może i tak ale w takim razie w bazie ryb jest błąd bo tam jest napisane że to ryba wszystkożerna, więc jak to jest naprawde Zdrowy Zębie ?:)


Napisane z fona

Opublikowano

Afra generalnie jest planktonożerna i nie powinniście wg mnie mieszać w terminologii bo czym innym jest ryba planktonożerna, planktonożerna uzupełniająca dietę peryfitonem ( osobiście tego nie zaobserwowałem aby afra skubała skały ), peryfitonożerna uzupełniająca dietę planktonem, peryfitonożerna i wszystkożerna w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jak porównać np afrę z yellow i crabro czy sprengerae i np. połączyć z demasoni ( IMHO te pierwsze gatunki odpadają dwa następne mogą z powodzeniem wsuwać zielsko ) ? Idąc za Marzeną Kielan można stwierdzić, że tolerancja na karmy rożnego typu jest u pyszczaków z grupy Mbuna ogromna i postulować odejście u nich w ogóle od klasyfikowania ryb i w tej uznać że wszystkie są wszystkożerne. Nie zgodzę się jednak z tym podejściem i dlatego afrę, którą tylko widywano żerującą na peryfitonie ( jeśli miało to miejsce to raczej wynikało z tego, ze terytorialny samiec nie miał czasu wyskoczyć na mięsny obiad ) i która ma uzębienie nie przystosowane do obgryzania skał uznać za mięsożercę podobnie jak yellow ( gdybyście widzieli jak wsuwa kasze manną lub gotowany makaron ;) ) a nie wszystkożercę podobnie jak crabro czy sprengerae. Generalnie mylącym jest wskazywanie, że saulosi to roślinożerca ale i wszystkożerca w ścisłym tego słowa znaczeniu. Wskazywanie np. tej ryby jako wszystkożercy ( czasem sam czyniłem to nie uściślając ;( ) może powodować opłakane skutki bo ryba ta jest „zielonym wszystkożercą” należałoby więc o tym wspomnieć. Postulowałbym aby po prostu doprecyzować ( w bazie również ) i wskazywać, że ta i ta ryba jest peryfitonożerna np saulosi a więc należy jej podawać karmy z przewagą składników roślinnych co jednak nie wyklucza połączenia tego gatunku z rybami takimi jak yellow przy karmieniu kompromisowym nie tak jak z o wiele mniej tolerancyjnym demasoni ( ścisły roślinożerca ). Podsumowując afra to nie wszystkożerca lecz ryba planktonożerna czyli „mięsożerna” i w tym kierunku powinniśmy profilować dietę.

  • Dziękuję 4

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.