Skocz do zawartości

Co podac do stołu :D


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

A z twojego doświadczenia jak szybko schodzi jedzonko

Wszystko zależy od liczebności, wieku obsady, częstotliwości karmienia itp. nie da się tego jednoznacznie określić. U mnie pływa około 80 ryb, więc kupuję większe opakowania. Naturefood jest bardzo wydajny i powinno się go używać w dawkach mniej więcej o połowę mniejszych niż inne pokarmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja od siebie dodam coś w temacie jak szybko mi schodzi jedzenie. Tymi pokarmami co podaję poniżej karmię od początku marca, a więc od 6,5 miesiąca. W tym okresie najwięcej w akwarium było 12 ryb, teraz jest 9, a zużycie wygląda następująco:


1) O.S.I. Spirulina (płatki) - opakowanie 63 g - karmię codziennie (pozostała 1/3 opakowania pokarmu)

2) NF Premium Plant Cichlid - opakowanie 95 g - karmię codziennie (pozostało trochę więcej niż 1/3 opakowania pokarmu)

3) NF Premium Cichlid - opakowanie 45 g - karmię co drugi dzień(pozostała 1/2 opakowania pokarmu)

4) O.S.I. Cichlid (płatki) - opakowanie 63 g - karmię co drugi dzień

(pozostała 1/2 opakowania pokarmu)

5) O.S.I. VividColor - opakowanie 63 g - karmię 1-2 razy w tygodniu

(pozostało 2/3 opakowania pokarmu)


Jednorazowo karmiąc, płatków daję jedną szczyptę, a granulek NF czubek łyżeczki do herbaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturefood jest bardzo wydajny i powinno się go używać w dawkach mniej więcej o połowę mniejszych niż inne pokarmy.


Z tego wnioskuje że chyba z czasem oprę dietę o naturefood plus jakieś mięsne pokarmy w tym żywca i powtarzam pytanie O.S.I. FRESHWATER FLAKE ktoś tego używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zastanawiam się na tym, bo kupowanie tak dużej ilości tak różnych pokarmów jak deklaruje większość malawistów na tym forum kosztuje krocie, zwłaszcza jeśli chce się kupić większą ilość co by starczyła na dłużej. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem

osi fresh water

osi spirulina flakes

osi vivid color

i zywe mięsko:)

przy czym zastanawiam sie nad spiruliną gdyż jest jej dużo we fresh... w/g producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Maciek dlaczego tak się uparłeś na ten pokarm ogólny O.S.I. Freshwater, a nie np. O.S.I. Cichlid, w którym również jest Spirulina. IMHO bez sensu kupować duże opakowania bo będziesz je zużywał przez bardzo długo, a jak wiadomo pokarm, który został otwarty jest narażony na proces wietrzenia, chyba że planujesz 80 ryb tak jak ma kolega aarset to wtedy jak najbardziej jest sens kupować duże opakowania.

IMHO zakup małych opakowań, które się zużywa przez 8-10 miesięcy i tak jest opłacalny, ale oczywiście to jest moja subiektywna ocena i nie każdy musi się z nią zgadzać. Z drugiej strony zawsze można rozważyć zakup Spiruliny Forte Tropicala i też tragedii nie będzie, ale z uwagi na zawartość wypełniaczy w tej klasie pokarmów moim skromnym zdaniem w ostatecznym rozrachunku o wiele taniej nie wyjdzie aniżeli zakup O.S.I. ;-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, nie upieram się tylko rozważam też inne możliwości i poddaję je pod osąd osób, które znają się na tym lepiej niż ja, nie widzę nic złego w podejściu do tematu "na pyszczakach nie ma co oszczędzać" ale w moim przypadku takie podejście zwyczajnie mnie zrujnuje;D , zwłaszcza że jestem zielony jak dolar jeśli idzie o biotop malawi ale dolarami nie śmierdze:) tak więc szukam złotego środka "tanio i dobrze" a jak już "ogarnę" malawi i wszystko mi przeżyje wtedy przestanę sie ograniczać, w rozsądnych dla mnie granicach oczywiście :)


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

--

Panowie a czy rybki z mojej obsady pobierają pokarm z powierzchni wody czy tylko tonący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie dobrze z rybkami bo dużo czytasz i pytasz, więc na pewno unikniesz wielu błędów na starcie, więc nie martw się na zaś ;-)

Nie wiem jak cynotilapie, ale msobo pobierają pokarm z powierzchni wody, a to co utonie to łapią również w toni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zapytałem bo dzis przyszły pokarmy ktore wczoraj zamówilem osi Cichlid flakes i NF premium plant i doczytałem że to pokarm pływający ale jak do namoczę to utonie chyba? rybcie już pływają :D używasz może karmika, takiego pływającego czy sypiesz pokarm bezpośrednio w otwartą toń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.