Skocz do zawartości

[200l]100x40x50 Planowana obsada - wasze opinie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Zakładam akwarium jak w temacie, początkowo miało być tam zupełnie co innego - Azja, ale w ostatniej chwili postanowiłem rozpocząć z Malawi. Do tej pory akwarium głównie z dużą ilością zieleni, krewetek, bojowników, prętników, CO2 no i całe to skomplikowane utrzymanie mikro i makro w ryzach.

Aktualnie buduję zbiornik a w nim:

-dno piasek (chyba taki do piaskownicy)+dno morskie w miejscu pomiędzy styropianem a szybą, 23 kg marmuru

-kamień marmur 23kg (styropian 2cm)

-filtracja mech. eheim 2010, biol. JBLe1501

-napowietrzanie eheim 100, listwa napowietrzająca

-grzałka Juvel e200W

-światło 45W Juwel Day, 45W Juwel Colour, zmiana raczej na coś typu Marina

-przednia szyba optiglas

Dla informacji całość stać będzie na szafce w pomieszczeniu-kuchni, a widoczne będzie wyłącznie z pokoju przez otwór, który jest kilka centymetrów mniejszy.Akwarium przylega do ściany+uszczelka.


No i sedno planuję obsadę p.saulosi w ilości 2+8 czy tak może być, a może 3+9 ? Jak to widzicie w praktyce, liczę na Wasze rady.

post-12700-14695713368289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO w takim akwa z 3 samcami raczej się nie uda więc ja bym sugerował 2+6, wentualnie 2+7.

Cy planujesz już kupić ryby dorosłe, czy młodzież bo jeśli młodzież to oczywiście trzeba byłoby kupić większe stadko z zamiarem redukcji gdy podrosną.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj akurat bym jednak polemizował. W tak krótkim akwarium trzem samcom trudno będzie obrać rewiry, a dwóm tak - przy założeniu akwarium jednogatunkowego. Chyba, że zakładasz, że ten trzeci samiec ma pełnić rolę bufora bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję jeden gatunek, na początek nie ma co szaleć :), raczej się "nie podpaliłem" i nie polecę do sklepu nakupić wiadro ryb :) i tak jak podpowiada Post Mortem myślałem o 3 samcach żeby dwa miały rewir, a 3 był właśnie buforem bo czytając o ich zachowaniu wnioskuję, że przy walce 1 na 1 może któryś się "zmęczyć". Planuję zrobić w skrajnych częściach akwarium budowle kamienne tak aby powstały fizyczne dwa rewiry. Tak kombinuję -dobrze?


Cy planujesz już kupić ryby dorosłe, czy młodzież bo jeśli młodzież to oczywiście trzeba byłoby kupić większe stadko z zamiarem redukcji gdy podrosną.

pozdrawiam


Tu jeszcze zobaczę co będzie dostępne, ale wiem o czym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o 3 samcach żeby dwa miały rewir, a 3 był właśnie buforem bo czytając o ich zachowaniu wnioskuję, że przy walce 1 na 1 może któryś się "zmęczyć".


Prawda jest taka, że nikt Ci nie zagwarantuje tego jak się będzie przedstawiać sytuacja w Twoim akwarium, bo to prawie jak wróżenie z fusów. Ten trzeci samiec nie koniecznie musi przeżyć, a może się również zdarzyć tak, że w koegzystujące ze sobą w akwarium dwa samce "dogadają się" i będą żyć w zgodzie. IMHO najlepiej zdać się na naturę i obserwować co się będzie działo w akwarium :-)



Planuję zrobić w skrajnych częściach akwarium budowle kamienne tak aby powstały fizyczne dwa rewiry. Tak kombinuję -dobrze?


Akwarium zaaranżuj tak, aby się Tobie podobało. Nie sugeruj się rybami w tej kwestii - one sobie same obiorą rewiry, które nie koniecznie będą przebiegać tak jak Ty im zaplanujesz.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to lubię w forum, człowiek coś sobie obmyśli i żyje w przekonaniu, że ma rację. A tu Ci niespodzianka bo jest inaczej.

Ok, czyli aranżacja dowolna, rybony same ustalą gdzie jest "barykada".

Wracając do "fusów"-czy w takim razie żeby nie było "krwawo" to może jak proponuje matejk (z Rumi - może miało być majtek? taki morski akcent, przepraszam za wtrącenie) ale w układzie Pseudotropheus Saulosi (1+4), Iodotropheus Sprengeare (1+4), bo tak myślę czy nie będzie za żółto jak zostanę z dwoma samcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.