Skocz do zawartości

Całkiem zielona : )


dorota-sz

Rekomendowane odpowiedzi

Zginął mój jeden malutki Saulosi :sad:

3 z 5 moich rybek były wyraźnie większe, 2 najmniejsze miały tak z półtora cm.

Jedną Saulusi tą malutka cały czas któraś rybka goniła, a dziś patrze i jej nie ma.

Znikła, nawet patrzyłam pod każdym kamykiem, w roślinkach i moc znikła, rozpuściła się?

Przedwczoraj była, wczoraj nie przeliczyłam ich więc pewna nie jestem czy była.

Czy Saulosi mogą się wzajemnie zabijać?

Rybki czuły się dobrze, jadły, tylko te malutkie gonione chowały się, ale na jedzonko wypływały.

Największy Saulosi ma z 5 cm, ciemnieją mu płetwy i kopie sobie norki(pewnie będzie z niego samczyk kiedyś)-czy ostatnia malutka tez zabiją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO przy rybach takiej wielkości nie ma szans, żeby jedna drugą połknęła w całości, a tylko w takiej sytuacji nie byłoby śladu po niej.

A masz jakieś tło za które mogłaby rybka wejść i nie móc wyjść, ewentualnie czy sprawdzałaś w filtrze zewnętrznym czy gdzieś jej przypadkiem nie wciągnęło ?


pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przypominam się po prawie roku :)

Postanowiłam napisać i podzielić się moimi smutkami i radościami.

Moje akwarium dalej działa z samymi Saulosi, w obecnej chwili jest ich cztery sztuki+dziecko :)

Latem padł mój najpiękniejszy samiec i kilka maluszków-temperatura wody w upał wzrosła do prawie 40 stopni i jak wróciłam z urlopu czekała mnie niemiła niespodzianka :(

Przeżyłam przeprowadzkę do innego mieszkania z tym samym zbiornikiem, chyba w tym czasie padły mi bakterie w filtrze(nie pracował 2 godziny).

Remont w nowym mieszkaniu prawie skończony, wczoraj na cacy doprowadziłam akwarium do porządku, wymyłam filtr- był strasznie usyfiony.

Niepokoją mnie testy z dziś NO2 wzrosło mi do 0,4.

NO3-10

NH4 poniżej 0,05

PH-8

Czy wymycie filtra mogło wpłynąć na parametry wody?

Przyznam szczerze, że przez ostatni pół miesiąca po przeprowadzce nie badałam wody więc nie wiem czy była gorsza-lepsza :(

Co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.