Skocz do zawartości

Całkiem zielona : )


dorota-sz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możesz to poczekaj jeszcze kilka dni z wpuszczeniem rybek bo nie wydaje mi się, żeby NO2 zniknęło w ciągu kilku godzin tzn. do wieczora jak to napisałaś ;-) Jakbyś wpuściła teraz ryby do akwarium to na bank Ci NO2 skoczy w górę. Niezależnie od tego kiedy będziesz wpuszczać ryby tzn. czy w najbliższym czasie, czy dopiero wówczas, gdy NO2 spadnie do zera, sugeruję użyć "na start" 1-2 ampułki Prodibio Biodegist.

Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiała, ale prawda jest taka, że teoretyczne zamknięcie cyklu azotowego niekoniecznie Cię uchroni przed ewentualnymi wahaniami związków azotowych (a w szczególności NO2) po wpuszczeniu ryb. W moim przypadku ryby wpuściłem po odczekaniu 5 tygodni od zalania akwarium, wówczas gdy teoretycznie zamknął się "cykl azotowy", a dopiero po 3 miesiącach od zarybenia moje akwarium osiągnęło równowagę biologiczną.



IMHO ph na poziomie 7,8 nie jest najgorsze (dolna granica wartości akceptowalnej), więc tak bardzo bym się teraz tym nie przejmował. Bardziej istotne na chwilę obecną jest to jakie parametry ma woda u Twojego kolegi, w której pływają rybki. Jak parametry będą znacznie odbiegać od tych, które są u Ciebie to niestety będzie to dodatkowy czynnik stresogenny w przypadku ryb.


pozdrawiam i życzę trafnych decyzji :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady :)

NO2-ma teraz 0,025 więc spada na łeb na szyję :P

Rybek dziś nie wpuszczę, kolega od rybek mi nie odpisuję (mam nadzieję, że się nie obraził)-kolego, obraziłeś się :confused:

Jeśli moje pH jest do przyjęcia to nie będę nic kombinować do podmiany :)

Jutro kupię te ampułki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj :-)

Właśnie wczoraj zastanawiałem się czy już zdecydowałaś się na zarybienie zbiornika bo od dłuższego czasu się nie odzywałaś, a tu dzisiaj widzę wpis ;-)


Z tym NO2 tragedii nie ma - oczywiście trzeba dążyć do doprowadzenia do stanu, w którym azotyny nie będą wykrywalne, ale stężenie na takim poziomie IMHO jest akceptowalne zaraz po wpuszczeniu rybek.

Prodibio Biodigest nie przedawkujesz więc nawet wlanie 2 ampułek jednocześnie nie zaszkodzi, ale w akwarium o Twoim litrażu również podzielenie tej dawki na 2 części będzie wystarczające.

Pozdrawiam i trzymaj tak dalej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Pysi mam 5 malutkich Saulosi, kupiłam im dobre jedzonko OSI Vivid Color Flakes i karmie je na zmianę z pokarmem, którego próbki dostałam z forum-też OSI.

Mam zamiar co miesiąc kupić im dobre papu i zakochałam się w nich :P

Jedna rybka jest żółtsza od innych i wszystkie goni-pewnie będzie to samczyk.

Dziadkowie moich pysi pływali w Afryce, więc pysie są dobrej jakości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.