Jump to content

Szafka do 720 l


Harnas

Recommended Posts

Witam .

Mam zamiar dzisiaj zakupic baniak 200/60/60 tyle ze bez szafki. Mam kilka pomyslow odnosnie szafki jak ja wykonac ale chcial bym skonsultowac sie z bardziej doswiadczonymi klubowiczami. Bardzo prosze o pomoc odnosnie wykonania i z jakiego materiału .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam stelaż którego parametry wraz ze schematem pokazywałem na forum... i sobie chwalę. Postaw na czym Ci wygodniej, byle stało równo. Nie będę próbował udowodnić wyższości jednych świąt nad drugimi... ja już się ze stelaża na szafkę nie przesiądę nigdy więcej, bo tak mi wygodniej.

Link to comment
Share on other sites

Witam - zapadła decyzja na kupno kolejnego akwarium, tym razem przeznaczonego na moje pierwsze malawi. Akwa będzie zakupione u klubowicza p.Wieczorka (o czym jeszcze nie wie ;) ). Wymiary to 200x60x60 z przednią szybą opti. I tu mam małe pytanie. Posiadam sosnową komodę o wym. 180x43 i wysoką na 80cm. Tylną ściankę wzmocnie płytą OSB a na komodę dam blat. Czyli na długość będzie wystawał po 10cm z każdej strony a na szerokość po 8,5 cm. Szafka ma 4xprzegrodę z 1,5cm litej sosny oraz blat 2cm.

1. Czy to będzie stabilne?

2. Czy standardowy blat 2,8 wystarczy?

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Daj grubszy blat np kuchenny 3,8 lub 4 cm, jak mniemam cała szafka jest z litej sosny?, a plecy masz przykręcone do zewnętrznej strony szafki czy wpuszczone w szafkę? jeśli dałbyś wzmocnienie pleców w szafkę (do środka) wtedy bys ustabilizował ją uniemożliwiając jej kołysanie na boki ale jeśli masz plecy przykręcone do zewnątrz to daj np pod te wystające 10cm blatu jeszcze jakieś podpórki np z sosnowych kwadratowych belek i powinno być ok, ja to tak widzę...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Szafka oczywiście z litej sosny. Tylne wzmocnienie mam zamiar przymocować dodatkowo do wszystkich elementów komody - co myślę zabezpieczy ją przed kołysaniem. Blat 4cm - w castoramie tak grubych nie widziałem, ale poszukam.

Makok - to jest salon na poddaszu i wszystkie elementy są z sosny - ciężko by mi było metalowy stelaż wkomponować w całość ;)

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.