Skocz do zawartości

300L pomoc przy obsadzie.


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO będziesz miał ciężko utrzymać dwa samce msobo w takim akwarium (mam takie same). Oczywiście wszystko zależy od temperamentu dominującego samca. U mnie niestety się to nie udało. Gdzieś na forum czytałem że podobno znacznie łatwiej jest utrzymać układ z trzema samcami niż z dwoma. Ale jak będziesz kupował młode ryby to jeszcze sporo czasu upłynie zanim będziesz musiał robić redukcję obsady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum czytałem że podobno znacznie łatwiej jest utrzymać układ z trzema samcami niż z dwoma.
Zasada jest taka że, dominant przy trzech samcach będzie tłukł oba, czyli dostaną po połowie tego co dostałby jeden:mrgreen: ale te ryby to straszni indywidualiści i mają gdzieś zasady :). Jak już koledzy wspomnieli kupić większą ilość i niech się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Cynotilapia Afra Cobue, Iodotropheus Sprengerae, Metriaclima Membe Deep, Taką obsadę sobie wypracowałem dzięki waszej pomocy, najwyraźniej od niebieskiego i żółtego nie da się uciec w malawi a może inne propozycje w alternatywie do obsady powyżej, może tylko dwa gatunki, poradźcie coś jeszcze..."


chodzi o to, że nie mogę znaleźć nigdzie cobue więc inne rybki może były by łatwiej dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cynotilapia Afra Cobue, Iodotropheus Sprengerae, Metriaclima Membe Deep, Taką obsadę sobie wypracowałem dzięki waszej pomocy, najwyraźniej od niebieskiego i żółtego nie da się uciec w malawi a może inne propozycje w alternatywie do obsady powyżej, może tylko dwa gatunki, poradźcie coś jeszcze..."


chodzi o to, że nie mogę znaleźć nigdzie cobue więc inne rybki może były by łatwiej dostępne...



Slabo szukasz;) Sa tutaj, tutaj i nawet tu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malawian odpada, nie lubię cwaniaków, na allegro nigdy nie kupię żywego inwentarza ze względów humanitarnych (nigdy nie wiem na kogo trafię i jakie podejście będzie miał do rybek, no i ze względów bezpieczeństwa) pozostaje mi tylko pierwsza opcja jaką podałeś, znalazłem wcześniej tego hodowcę ale nie wiem jak jest z jego opinią polecacie go czy może lepiej uważać, rybki ma w miarę tanie, na stronie napisane jest że są nawet z pokolenia f1, dobra znalazłem wątek na temat dr.Pawlaka tam zapytam, dzięki za podpowiedź.


Okazało sie że Dr. Pawlak nie ma ryb z gatunku Metriaclima Membe Deep, co byście polecili w zamian...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.