Skocz do zawartości

Nowe akwa 450l. (150x50x60h)


anatom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szczesliwie dla mnie, po dlugich debatach i rozmowach z malzonka dostalem zielone swiatlo na wiekszy zbiornik 450L - obecnie mialem 144 i 200l.)

Zastanawiam sie teraz nad doborem i zestawieniem obsady w nowym zbiorniku.

w 200l mialem 7 redow, 7 rdzawych i 4 maingano wszystkie w 200 litrach to mlode rybcie.

ze 144 zostaly mi saulosi w ilosci 7 sztuk doroslych i 4 socolofi uratowane od znajomego, ktory chcial je puscic z woda w wc - szczesliwie znalazlem sie i postanowilem ze przygarne te rybcie i uratuje im zywot, dlatego zywie jakies tam uczucie takze do tych 4 sztuk socolofi)

tak wiec bardzo prosze o pomoc w zestawieniu w miare poprawnie tych ryb, zywieniowo beda raczej pasowaly do siebie, pytam o ilosc jak ustawic na ten czas.

nowe akwarium wystartuje jakos w lipcu.

bardzo prosze o porade.

pozdrawiam serdecznie

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u starszych rdzawych nie bedzie to proste;)

Dla wprawnego oka pozostaje badanie otworow plciowych lub obserwacja pletwy brzusznej. U samcow jest ona bardziej "ostra".


nie wiem dlaczego, ale spacje mi sie nie wstawiaja wszędzie :/

zapewniam, ze znam polska ortografie ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z socolofi rezygnujesz?

Ja bym dorzucił jeszcze jakiegoś pasiaka, np.C.axelrodi lub C.afra jalo reef/C.afra Likoma.



tzn jesli moge to jasne ze chcialbym te socolofi zatrzymac. co do saulosow to mam wielki sentyment, gdyz ma je juz ok 4 lat dlatego jestem w stanie calkowicie wybyc z maingano i zeby zostalo tak jak napisalem w poprzednim poscie z tymi 4 socolofi i zamknaac obsade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam mały problem z Saulosi. Kupiłem je w styczniu, samiec się wybarwia , prócz tego są jeszcze 3 samiczki. Skoro masz duże doświadczenie z saulosi zerknij do galerii, wrzuciłem tam zdjęcia wybarwiającego się samca w kategorii "niezidentyfikowane". Te rybki miały być membe deep, (kupiłem dziesięć szt. i okazało się, że nie wszystkie na membe wyrastają). Chcę pozbyć się saulosi, ponieważ z membe mogą się krzyżować. Jeśli uznasz, że to zdrowe i prawdziwe saulosi, chętnie Ci je odstąpię. Mieszkam koło Świeradowa, więc od Jeleniej rzut beretem :)

Maingano miałem, są piękne, ale przeraziło mnie to jak szybko się rozmnażają. Jak na mój gust za szybko zarybiały akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.