Jump to content

Preparaty do uzdatniania wody


D@wid

Recommended Posts

Witam proszę o opinie na temat preparatów firmy Tetra - Aquasafe,Nitrae minus,easy balance,tetra vital,osobiście nie jestem zwolennikiem wlewania chemii do wody ale jak ma to pomóc i poprawić warunki życia pyszczaków to jestem za

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj miedzy innymi taki wątek:


http://forum.klub-malawi.pl/tetra-easy-balance-t10139p2.html


Podstawa to dojrzały baniak.


Co do aqua safe, to ja uważam że lepszy jaki kol wiek uzdatniacz niż lanie do akwa wody bezpośrednio z kranu bez uzdatniacza. Oczywiście najlepsza jest odstana woda.


Co do Nitrate minus:


http://forum.klub-malawi.pl/tetra-nitrate-minus-pearls-t12706.html


Jeżeli chodzi o tetra vital... hmmm, ja lałem witaminy w trakcie i po leczeniu, po używaniu węgla aktywnego. Mam butelczynę AZOO ale myślę że to nie jest podstawa w akwarystyce:), używam tych witamin chyba bardziej dla lepszego samopoczucia swojej osoby łudząc się że także rybom się lepiej żyje. Zaszkodzić raczej nie powinno.

Link to comment
Share on other sites

lepszy jaki kol wiek uzdatniacz niż lanie do akwa wody bezpośrednio z kranu bez uzdatniacza

A co w tym złego ? Ja mam np założony korpus narurowy z węglem przeznaczonym do podmian, wcześniej lałem prosto z kranu. Różnicy żadnej nie widze (prócz czystego sumienia) :)

Link to comment
Share on other sites

A co w tym złego ? Ja mam np założony korpus narurowy z węglem przeznaczonym do podmian, wcześniej lałem prosto z kranu. Różnicy żadnej nie widze (prócz czystego sumienia) :)


Ja na myśli miałem bardziej nieobliczalność jakości wody w różnych częściach tego kraju, np. u mnie dzisiaj rano woda była zupełnie innej barwy niż wczoraj wieczorem - parametrów nie mierzyłem:)


Nigdy nie wiadomo jakiego syfu i kiedy do kranówy w wodociągach napuszczą, tematy o podtruciu chlorem przy podmianach na forum już były.

Link to comment
Share on other sites

tematy o podtruciu chlorem przy podmianach na forum już były.


Mógłbyś podać dokładniej ? Bo pierwsze słyszę. To, że zabija flore wiemy, ale nie słyszałem, by komus akwarium padło z powodu chloru w kranówce.

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie uważam że lanie wody z kranu jest złe i że za każdym razem z obsady zrobi się miazgę bo tak oczywiście nie jest. Chlorem z kranówki ryby ciężko jest wykończyć przy standardowych podmianach... taki wątek kiedyś mi się przewinął ale go później nie śledziłem i tyle.


http://forum.klub-malawi.pl/kh-gh-wplywaja-zdrowie-zachowanie-ryb-t18463.html


Ja po prostu mam awersję do wody z kranu, zawsze leje odstaną. Dawno temu się przejechałem na kranówce (do dzisiaj nie wiem co w niej było) i tyle. Dla tego też moim zdaniem lepiej lać uzdatniacz niż wodę bezpośrednio z kranu ale to tylko moje zdanie:). I co chciał bym podkreślić to także poprawia mi to samopoczucie bo zdaje sobie sprawę że na 500 podmian 499 będzie zrobione z wody spełniającej najwyższe kryteria i normy UE,USA,ISO,KGB itp. :) ale ja nie ufam bo ten jeden raz może spowodować że wszystko szlag trafi i dla tego może warto lać uzdatniacz. Acz kol wiek nie gloryfikuje działania tego rodzaju środków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.