Jump to content

Klejenie akwarium 300l


Recommended Posts

Witam koledzy

Chciałem skleić akwarium o standardowych wymiarach 120x50x50 (300l). Do tego celu użyję szkła typu float 10 mm i wkleję wzmocnienia wzdłużne o długości 80 cm szerokości 5 cm i grubości 10mm. Czy wszystkie parametry są wystarczające dla bezpieczeństwa zbiornika???


Czy takiej grubości szkło może być zaznaczam że mieszkam w bloku i nie chciał bym zalać sąsiadów. Widziałem tego typu akwaria ze szkła 8 mm dlatego wziąłem 2 mm na górkę żeby spać spokojnie.


Pozdrawiam Marcin

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje że kolego Makok wiesz co mówisz bo kolega zdrowy ząb zasiał ziarno niepewności że wzmocnienia są za krótkie.


Jeżeli chodzi o ścisłość to tak naprawdę akwarium klei mi hurtownia "Jak Szkło" i oni mówili że kleili już takich rozmiarów akwaria i kleją je dość często. Również proponowali że bez wzmocnień wzdłużnych przy 10 mm wytrzyma, to ja się uparłem żeby te wzmocnienia dodatkowo były. Początkowo chciałem żeby były długości 100cm szerokości 5 cm i grubości 10mm, ale tak sobie pomyślałem że pod pokrywą co są te wyznaczone miejsca z tyłu na kable i węże nie wejdą mi właśnie węże od filtra zewnętrznego dlatego potem zmieniłem na długość 80 cm żeby te węże swobodnie wchodziły pod pokrywą gdzie jest dla nich miejsce, bo tak by się opierały na tych wzmocnieniach. Jeżeli ma być dłuższe to zadzwonię i powiem żeby było jak na początku 100 cm. Więc jaka decyzja może ktoś jeszcze się wypowie. Bardzo proszę o podpowiedzi.


P.S.

Mieszkam w bloku więc każde dodatkowe zabezpieczenie mile widziane.


Pozdrawiam

Marcin.

Link to comment
Share on other sites

Filmik dobry ale ten etap życia mam już dawno za sobą.

Uśmiałem się nieźle. Ale co do tych innych czynników to mam małego brzdąca który lubi jakimiś różnymi przedmiotami pukać w telewizor, przeszkloną szafe, lustro w przedpokoju, więc tutaj trzeba uważać.


Dzisiaj dzwoniłem do tej hurtowni - mówili że przed oddaniem akwarium w moje ręce sprawdzą jego szczelność i bezpieczeństwo. Nie robią tych zbiorników nie wiadomo jak masowo jak np. Wormak. Więc chyba bardziej dbają o ich szczelność i mają więcej czasu żeby sprawdzić każdy zbiornik który wychodzi od nich.


Pozdrawiam

Marcin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.