Skocz do zawartości

Sklepy W-wa


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prawda jest taka że w Warszawie nie kupicie dobrych pyszczków. Zwyczajnie nie ma gdzie i od kogo kupować!!!, może od kogoś kto kupił gdzież z jakiejś cenionej hodowli a tak poza tym to nie ma gdzie ich szukać. W sklepach panoszy się cwaniactwo polegające tylko na wyprzedaży posiadanych sztuk najczęściej niewiadomego pochodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Na radzyminskiej można trafić na rodzynki. Ja kupiłem saulosi z zaplecza, czyli z prywatnej hodowli jednego ze sprzedawców i jestem bardzo zadowolony. Jakościowo nie ma wogóle co porównywać z rybami które pływały na wystawach, a i cena była niższa.


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że pierwsze 6 młodych saulosi kupiłem od hodowcy który zapewniał że są f1 (jasne każdy hodowca tak powie żeby upłynić towar) i trochę się na nich przejechałem. Jedna dostała dziurawicy a kolejna po kilku miesiącach miała bliżej nie określoną przypadłość bez wyraźnych przyczyn. Ryby które kupiłem "z pod lady" miały i mają zdecydowanie intensywniejsze barwy (żółty jest naprawdę "soczysty" ) rosną znacznie szybciej i nie chorują. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ale w moim odczuciu to bardzo ładne okazy, choć młodziutkie i samce dopiero zaczynają się wybarwiać. Zapewne będę mógł więcej powiedzieć jak się wybarwią, ale narazie jestem bardzo zadowolony. Uświadamianie mnie że cena idzie w parze z jakością ryb to w tym przypadku jałowa dyskusja, bo Wy Panowie tych ryb nie widzieliście na oczy. Mało tego nie jesteście w stanie sprawdzić czy pokolenie ryb które kupujecie to właśnie to określone przez hodowcę/sprzedawcę. A ja wygląd i barwy mogę porównać bez problemu i nie widzę różnicy porównując z pokoleniem np. teoretycznym F1. Dla mnie ryba ma być zdrowa i cieszyć oko, a jej hodowla sprawiać radość. Nie dla każdego F1 przy nazwie gatunku to sprawa honoru. Pozdrawiam i życzę samych ryb z odłowu. :thumbup:


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przekonywać na siłę ale jakie było pochodzenie tych rybek z prywatnej hodowli sprzedawcy i czemu sprzedał ci je taniej hmm?

To co sprzedawca nie moze miec akwarium w domu? a skoro ma to raczej ryb nie wzial z 1 lepszego zrodla tylko czekal na odpowiednia partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D może i amen ale jakoś mnie to nie przekonuje do kupowania pyśków w warszawskich sklepach, chociaż to nie moja sprawa co kto hoduje, ale wiem za to, że zdecydowana większość sklepów kupuje swoje ryby na giełdzie gdzie z kolei ryby wystawiają prywatni hodowcy, co nie wróży niczego dobrego. Mam nadzieje, że ryby, które kupiłeś wyrosną na te, które chciałeś kupić. Fajnie że jesteś zadowolony z zakupu, ja tez tam chciałem kupić ryby ale jak sprzedawca zaczął się jąkać to stracił na swojej wiarygodnośći i kupiłem gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.