Jump to content

Popełniłem błąd i co teraz 150l


Recommended Posts

Mam taki problem z opowieści o kontrolowanym przerybieniu tak się podjarałam, że mógłbym mieć więcej gatunków niż jeden, że niestety popełniłem ten błąd na 150 litrach o nie typowych wymiarach 100x30x50h cm, mam obecnie 4 maingano, 4 yellow i za to mnie udusicie 3 borleyi cadango (tutaj dałem się namówić sprzedawcy bo mówił że będą nie duże, a ja teraz wyczytałem że dorastają do 16 cm ) i teraz mam dylemat :confused:, co z tym fantem zrobić wszystkie są łagodne więc się nie pozabijają, ale raczej typowych zachowań i tarła nie doczekam. Wątpię żeby chciał je facet w akwarystycznym przyjąć i tak samo najchętniej bym je zostawił, a oddał yellow. Z drugiej strony naczytałem się o jednogatunkowych akwariach, że łatwiej doświadczyć widoku tarła, naturalnych zachowań itd. i wtedy zostawiłbym pewnie tylko maingano i do nich dobrał ze 3 samice jeszcze. Poradźcie co zrobić tak żeby było najlepiej dla pysi. Dodam że jestem skłonny w przyszłym roku kupić szkło ok. 300l

Link to comment
Share on other sites

Poradźcie co zrobić tak żeby było najlepiej dla pysi.

Oddac wszystkie.Do takiego akwa to ewentualnie saulosi 1+3 max i nic wiecej.


Dodam że jestem skłonny w przyszłym roku kupić szkło ok. 300l


Do przyszlego roku wiele moze sie zdazyc i mnie osobiscie nie przekonuje takie "gadanie". W przyszlym roku kiedy, w styczniu czy moze grudniu? Jakby nie patrzal to i tak za dlugo aby trzymac te ryby w 30 cm szerokosci.

Co do C.borleyi to i tak bedzie to za mala akwa dla niego.W okolo 300l, jak piszesz to "yellow" i "maingano" da rade ale w zadym wypadku borleyi.

Jezeli naprawde zalezy Ci na rybach to oddaj wszystkie i pomysl o wiekszym akwarium lub jak mowilem na poczatku kup harem saulosi.

Link to comment
Share on other sites

Kolego borleyi cadango jest za duży to Twojego szkiełka sam to zauważyłeś wiec po co to "wolałbym" Eljot dobrze prawi zostaw sobie to co napisał a tak na marginesie to i yellow powinien mieć wieksze akwa Zrobisz co będziesz uważał za stosowne Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o cadango to oddaj jak najszybciej, bo te 16cm. to i tak zaniżony wymiar. Mój samiec ma około 20cm. i nie wiem czy to koniec:)

Twoje akwarium to się chyba bardziej nadaje pod Tanganikę a nie Malawi a jeżeli już to jeden najmniejszy gatunek.

Link to comment
Share on other sites

myślę że jednak zostaną same maingano nigdy nie było wśród nich żadnego przejawu agresji nawet rzadko się gonią po akwarium. Za to koniecznie oddam yellow i cadango, przy tych drugich dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział że je przyjmie, ale teą twierdzi, że nie urosną tak wielkie w tak małym akwarium góra do 8 cm. To tak tylko pisze co mówił.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.