Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 240L info.


jarecki_69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie .

Mam nadzieje że dobrze trafiłem jakiś czas temu po tropikach postanowiłem założyć Aqwa z Malawi faktycznie sa wyjątkowe sporo czytałem ale czy zrozumiałem dlatego proszę o parę porad jeżeli chodzi o obsadę myśle że jeszcze jest trochę czasu może nawet więcej na początek napiszę co postanowiłem kupić i proszę o porady czy jest to dobry wybór co mam dołożyć lub co niepotrzebne z góry bardzo dziękuje .

Tank 250 do 300l oczywiscie z pokrywą jakoś tak bardziej mi sie podoba.

Jakie oświetlenie najlepsze?

Filtr EHEIM PROFESSIONEL 2226 ( faktycznie jest do wiekszego litrażu ale chyba niezaszkodzi)

Filtr EHEIM CLASSIC 2213 ( chcę go użyć jako podżwirowy )

Cały zestaw Eheima do filtracji pożwirowej czyli płytki i rureczki itd

oczywiście grzałka odpowiednia.

Kolejna rzecz nie przepadam za piachem a wiadomo że pyszczaki to lubią zatem szczerze filtr podżwirowy nieodpali mam pomysł na pokrycie podłoża żwirem oraz połaciami piachu tyle ze obawiam sie jak juz pisałem aby piach nie poszedł w dół w filtr podżwirowy Prosze o porady odnośnie podłoża

Skałki jak myśle piaskowce ,wapnie jakieś roślinki

pewnie coś pominąłem .

Dziekuje z góry za rady nie oczekuje karcenia tylko rad Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tank 250 do 300l oczywiscie z pokrywą jakoś tak bardziej mi sie podoba.

Jakie oświetlenie najlepsze?



Jezeli z pokrywa to jestes raczej ograniczony do swietlowek.Generalnie barwa swiatla nie gra wielkiej roli, aczkolwiek ryby wygladaja zedydowanie lepiej przy swietlowkach o barwie 10000-15000K.



Filtr EHEIM PROFESSIONEL 2226 ( faktycznie jest do wiekszego litrażu ale chyba niezaszkodzi)

Filtr EHEIM CLASSIC 2213 ( chcę go użyć jako podżwirowy )

Cały zestaw Eheima do filtracji pożwirowej czyli płytki i rureczki itd

oczywiście grzałka odpowiednia.



Jezeli chodzi o pierwszy filtr to spokojnie da rade, zawsze lepiej miec zapas mocy.;)

Co do drugiego to filtracja podzwirowa sie nie sprawdzi, jezeli dasz tez piasek.Co do zwiru to nie polecam przy pyszczakach.Po pierwsze jest ciezki do utrzymania czystosci, po drugie pozbawisz ryby jednego z ich ulubionych zajec:"prac budowlanych" w piachu i jego przesiewanie.

Pomysl o filtrze ktory bedzie pelnil role mechaniczna-usniecie nieczystosci.



Kolejna rzecz nie przepadam za piachem a wiadomo że pyszczaki to lubią zatem szczerze filtr podżwirowy nieodpali mam pomysł na pokrycie podłoża żwirem oraz połaciami piachu tyle ze obawiam sie jak juz pisałem aby piach nie poszedł w dół w filtr podżwirowy Prosze o porady odnośnie podłoża



j.w.



Skałki jak myśle piaskowce ,wapnie jakieś roślinki

pewnie coś pominąłem .

Dziekuje z góry za rady nie oczekuje karcenia tylko rad Pozdrawiam Wszystkich



Kwestia gustu i tu juz sam musisz wykazac sie inwencja.

Polecam przestudiowanie malawiskich FAQ a napewno znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytanie.Jak nie to wal smialo.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za bardzo szybkie czesc odpowiedzi zatem zmiana z zwiru na piasek kwarcowy rozumie ze on bedzie dla pyszczakow wyborny ale czy przy nim moge uzyc filtra podzwirowego.Szczerze nie wiem czy piach dobrze sie czysci w trakcie uzytkowania wy zapewne wiecie jakos tak obawiam sie o czystosc oczywiscie sa podmiany wody itd czy mozecie cos wiecej Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za bardzo szybkie czesc odpowiedzi zatem zmiana z zwiru na piasek kwarcowy rozumie ze on bedzie dla pyszczakow wyborny ale czy przy nim moge uzyc filtra podzwirowego.Szczerze nie wiem czy piach dobrze sie czysci w trakcie uzytkowania wy zapewne wiecie jakos tak obawiam sie o czystosc oczywiscie sa podmiany wody itd czy mozecie cos wiecej Dziekuje


Tak jak juz mowilem przy piachu, podzwirowego nie uzyjesz.

Co do utrzymania czystosci IMO piasek zdecydowanie wygrywa ze zwirem.:P Przewage ma w tym iz nieczystosci generalnie pozostaja na wierzchu i nie wnikaja w glab jak to sie dzieje prz podlozu zwirowym;) .Jest tez o wiele latwiej je zebrac.Jezeli zapewnisz dobra filtracje i cyrkulacje to nie bedziesz w_ogole musial myslec o czym takim jak odmulanie dna.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki naprawde wielkie chyba pierwsze forum gdzie ludzie sa rzeczowi i bez cwaniactwa . Zatem pare rzeczy mamy ustalonych co z filtrami jak myslicie nie chce ze powinien pociagnac tylko miec pewnosc trudno trzeba dac wiecej da sie:D I raczej z Eheima POZDRAWIAM


Ups widze ze chyba po temacie szkoda ale i tak sporo juz sie dowiedzialem jezeli ktos wskoczy prosze o podpiwiedz w sprawie filtrów i oswietlenia napewno bedzie z pokrywa Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze chcialbys wiedziec? Filtry jak juz mowilem, podzwirowy nie zda egzaminu jezeli bedzie piasek.Jako biologa mozesz zastosowac pierwszego z eheim-ow i dodac filtr ktory bedzie pelnil role mechaniczna(usuwanie zanieczyszczen).Moze to byc np. glowica z gabka.

oswietlenie to sprawa indywidualna, aczkolwiek sprawdzone przez wielu i jedne z lepszych swietlowek to JBL Marin Day, AM Reef white lub Philips Activiva Active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na forum o filtrach i szczerze nikt nie pisze o Eheimie tylko tetra jbl i inne czy to oznacza ze sa slabsze moze glosniejsze o to juz wazne aby nie wył ewentualnie jakie doradzicie jezeli nie Eheim PROFESSIONEL 2226 szukam naprawde dobrego wyboru 2 moje pytanko czy nie znacie dostawcy , sprzedawcy piasku kearcowego ale zagranice z wysyłka pozdrawiam Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.