Jump to content

Pseudotropheus elongatus gold bar


Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu prosiłem o porady odnośnie zbiornika (dziękuję za wszystkie odpowiedzi), a teraz mam pytanie odnośnie obsady. Z tego co wyczytałem elongatusy są raczej rybami agresywnymi (inne źródła podają, że średnioagresywnymi), a mi chodzi konkretnie o jeden gatunek a mianowicie Pseudotropheus elongatus gold bar.


1.czy mieliście może przyjemność hodowania Pseudotropheus elongatus gold bar i jak zachowuje się on w akwarium ?

2.czy w akwarium 160L (100x40x40) można trzymać Pseudotropheus elongatus gold bar (1+3) razem z Maylandia estherae red-blue (1+3) czy może zamiast maylandii dać inny gatunek ?


pozdrawiam

Bartek

Link to comment
Share on other sites

Jeśli czytałeś o P. elongatus to dlaczego zadajesz takie pytanie? 160l nadaje się dla najłagodniejszych pysi czyli yellow, saulosi, rdzawy... :?


Kolega pyta gdyż po to jest to forum aby udzielać rad. A z tego co wiem niektóre artykuły przeczą rzeczywistości i nie każdy opisywany gatunek jako agresywny musi w rzeczywistości taki być. A pytanie było czy ktoś z nas miał takie pysie i jak one się zachowują.


A ja kiedyś wyczytałem że ziemia jest płaska :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie porównywałbym tego czy elongatus nadaje się do 160l z informacją, że ziemia jest płaska. Pseudotropheus w tak małym akwa zrobi niezłą zadymę...nie ważne, czy chewere, usisya, mpanga, ornatus, czy gold bar. Oczywiście wyjątki się zdarzają, w 60l ludzie trzymają lombardy i na dodatek twierdzą, że skoro ryby w takich warunkach się rozmnażają, to jest im super :lol: , ale jednak ryba tak agresywna jak elongatus w 160l to dla mnie nieporozumienie. Choć nie powiem, raczej nie ograniczył bym obsady tylko do sztandarowej trójki i postarałbym się o coś troszkę bardziej wyszukanego :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Nie porównywałbym tego czy elongatus nadaje się do 160l z informacją, że ziemia jest płaskaTo moje stwierdzenie miało dać tylko przykład że nie wszystko co się czyta musi byc takie jak w rzeczywistości.

Link to comment
Share on other sites

Bidzi a skąd wiesz ze Ziemia nie jest płaska ;) ... widziałes czy przeczytałeś. Myśle, że to drugie. Dlatego też polecam oprzeć się o doświadczenia bardziej doświadczonych. Elongatus jest poprostu zbyt dynamiczny, terytorialny i żywiołowy i bez względu na to czy jest średnio, półśrednio czy całkiem całkiem agresywny poprostu nie nadaje się do takiego małego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Mówimy o przeczytanych artykułach no i mi czytając Mitologię udało się przeczytać o ziemii :wink:A tak na poważnie to fakt. Mam elogantusy neon spot i wszędzie ich pełno. Ale jak na razie nie zaobserwowałem przejawów agresji z ich strony. Jedynie delikatne poganianie pysi z ich gatunku.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zbiornik mam 375l i trudno nazwać to narybkiem. rybki mają ok. 5 cm i są już całkiem ładnie wybarwione. Pływają razem aframi cowbe tych samych rozmiarów i jest spoko. Jak na razie. Nie wiem co bedzie dalej gdy podrosną. Czekam na lekką dominację z gatunku i bedzie odłów.

Link to comment
Share on other sites

Bidzi twoje ryby, raz są jeszcze małe i młode a dwa czy nie widzisz różnicy pomiędzy Twoim baniakiem a baniakiem autora niniejszego wątku. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy gdy ryby dojrzewaja i mają ciasno a wszystko to zostanie spełnione w baniaczku 100 cm. Dużą nieodpowiedzialnością jest zachęcanie ludzi do kupowania elongatusów i hodowania ich w takim małym akwarium na podstawie tak innych uwarunkowań i tak młodych ryb. POZDRAWIAM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.