Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jako pierwsze chciałem sie przywitać :)

Mam baniaczek 240L i zakupiłem już pierwsze rybki wybór padł na :

6x saulosi malutki zobaczymy co wyjdzie :D

1+3 Hongi

1+1 Afra docelowo jeszcze 2lub3 samiczki

1+1 mpanga Docelowo jeszcze 2lub3 samiczki.


Co o takiej obsadzie myślicie! Czy dołożyć jeszcze jakiś jeden gatunek???


Samce obrały sobie już rewiry i pilnują :D


Pozdrawiam i czekam za odp

Opublikowano

No to zaszalałeś.... :cry: Hongi się nie nadają do tego akwa. Tzn zaganiają saulosi, bo to są agresywne ryby, przynajmniej zdecydowanie bardziej niż saulosi. Podobna rzecz jest w przypadku Afr. Ogólnie cztery gatunki do tego akwa to za dużo. Możesz sobie pozwolić max na 3 gatunki. W przeciwnym razie będziesz miał problem z samcami no i ryb będzie za dużo.


Proponuję Ci zostawić Saulosi i dokupić 8 sztuk rdzawych (Sprengerae). Ewentualnie możesz spróbować z 3 gatunkiem,np maingano. Ale wtedy możesz trzymać po 5 ryb z gatunku ( mniej więcej). Tak, żeby w akwa pływało 15-16 ryb.

Opublikowano

Błagam nie obrzydzajcie już bardziej tak ładnych ryb... :roll: . Nieważne jakie akwa i jaka obsada, zawsze kończy się na saulosi i rdzawych. Przecież jest tyle innych, nie mniej nadających się do 240l gatunków. Owszem 4 gatunki do za dużo, ale ja np. spróbowałbym trzymać hongi z elongatusami. Rozbieżność w diecie nie jest jakaś ogromna, temperamenty całkiem podobne, na pewno byłoby ciekawie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.