Rambus Opublikowano 6 Kwietnia 2007 #1 Opublikowano 6 Kwietnia 2007 Witam Akwa mam od kilku lat, jednak wczesniej nie mialem z nim zadnych problemow, takze nie kontrolowalem w zaden sposob parametrow wody. Pare miesiecy temu zmieniem obsade na pyszczaki z Malawi, wyrzucilem rosliny, wsadzilem piaskowca i wszystko bylo ok......jednak tylko do czasu. Po mniej wiecej miesiacu zaczely sie rozwijac glony, nie znalazlem takich na forum, nie sa to sinice(mialem juz kiedys z nimi do czynienia), obrasta nimi wszystko i bardzo regularnie (czyszczenie i podmiana wody na dlugo nie starcza) Zalaczam zdjecia (niekoniecznie wyrazne) moze komus uda sie ustalic co to i jak z tym walczyc http://pictures.aol.com/galleries/wrambus glony w akwa rozumiem, ale te piekne nie sa a denerwuja niemozebnie Dodalem jeszcze dwa zdjecia zgobione przed glonami P.S. Akwa 115l PH ok.9 (juz pracuje nad obnizeniem) Filtry: Eheim 2215 + kaskada fluval Swiatlo: Aqua-Glo + Sun-Glo
sabotage Opublikowano 6 Kwietnia 2007 #2 Opublikowano 6 Kwietnia 2007 Zle wszutsko jest zle.. nei te tyby, za duze/za duze... Korzen rozueim jest obojetny skoro pH 9... Nie mniej jednak do takiego akwa tylko i wylacznie jeden gatunek... Rzeczjasna tylko te najmniejsze(najspokojniejsze, nieterytorialne) Zmien obsade ,napisz co tam plywa w tym Twoim akwa... Glonami zajmiemy sie pozniej...
czester_ Opublikowano 6 Kwietnia 2007 #3 Opublikowano 6 Kwietnia 2007 Popieram kolege wyżej! Coś te testy cię kłamią chyba... Jeżeli chcesz to dobrze robić i cieszyć sie razem z rybkami weź troche poczytaj, a potem zabierz się za robienie akwarium. Korzeń wywal i to od zaraz. Następnie oddaj ryby do zoologicznego albo sprzedaj albo najlepiej wymień na saulosi albo yellow. Nie potrzebne Ci także tyle napowietrzaczy chyba że Ci się to podoba szczególnie juz ten statek:) Jeżeli myślisz może że musisz napowietrzać to się mylisz bo wystarczy ruch tafli wody by ją napowietrzyć. IMO kaskade także wymień na filtr wewnętrzny lepiej będzie spełniał swoje zadanie. No i przedewszystkim CZYTAJ! Jest bardzo dużo poradników i artykółów o zakładaniu akkwarium z pyszczakami. Zobaczysz ile źle zrobiłeś. Człowiek uczy się na błędach i dobrze że tu trafiłeś Tak jak mówi sabotage, glony później narazie trzeba pożadek zrobić wogóle z akwarium. Najlepiej nawet wejdź na czata klubu malawi i prawdopodobnie aditu która chyba go nie opuszcza:) odpowie Ci na wszystkie pytania:)
Rambus Opublikowano 6 Kwietnia 2007 Autor #4 Opublikowano 6 Kwietnia 2007 OK w takim badz razie biore sie za czytanie, dzieki stokrotne za szybka reakcje i Wesołych Świąt
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się