Jump to content

Filtr Tetra Tec EX700 do 240L proszę o porady


dzidek1985

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy post na tej stronie, więc proszę o pomoc!

Zwiększam (nareszcie) litraż akwarium bo zakupiłem 240L 120dł/50wys./40szer. i mam z mniejszego filtr biologa Tetra Tec EX700 4 koszyki 2 z porcelaną 1 z biobalami i 1 z gąbką do tego chcę dokupić mechanika głowicę + gąbka Atman At-203 i chciałbym się dowiedzieć czy to wystarczy do dobrej filtracji mojego zbiornika w środku będzie pare większych kamoli i 1-2 cruptocoryne.

Obsada to 1+3 Metriaclima red-red, 2+3 labidochromis Yellow, 1+3 Pseudotropheus Saulosi i 1 zbrojnik.

Mam też pytanie co do oświetlenia (będe sam robił) czy na taki zbiornik wystarczy jedna świetlówka T8 90cm 36W czy lepiej będzie założyć 2x T8 90cm 36W (nie lubię bardzo jasnych zbiorników) co do oświetlenia zależy mi na jak najlepszym wydobyciu barwy ryb.

I jeszcze tylko jedno chciałbym zrobić sam tło zew. mam już zakupiony spray czarny mat i moje pytanie to czy może być plexa zamiast szyby, bo jak czytałem to wszyscy mają pomalowane szyby a ja chciałbym pomalować plexe i przykleić na tył akwarium (tylko nie wiem czy bezie taki sam efekt)!

Bardzo proszę o porady i za wszystkie z góry dziękuje!

Mam mniejsze akwa już rok i też od roku jestem ty zalogowany dużo poczytałem i chciałbym w tym 240L zbiorniku zrobić Pysią warunki jak najbardziej zbliżone do natyralnych.

Wiem że to nie największy zbiornik ale niestety na razie tylko na taki mam miejsce w domu!

Pozdrawiam DZIDEK

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Filterek Tetra przy tej obsadzie powinien wystarczyć Jeżeli dołożysz do tego At203 sprawę filtracji masz załatwioną ach filtr zew wypełniłbym samą ceramiką Co do obsade to zaraz podniesie się wrzawa że red-red jest za duży do Twojego akwa Jedna jarzeniówka powinna wystarczyć jezeli tak jak napisałeś nie lubisz jasnyc akwa , możesz pomalować plexę i bedzie jeszcze lepiej nie porysujesz szyby Pamiętaj żeby załozyć gąbkę na wlocie do filtra zewnętrznego jako prefiltr

Link to comment
Share on other sites

No może i lepiej ale nie chcę zabierać rybką ani mm z powierzchni wody a poza tym mam już spray za free dostałem (czarny mat) a co do oświetlenia zdecydowałem się na 2x T8 30W 90cm mam nadzieję że będzie ok nie za ciemno i nie za jasno! Ale najważniejsze pyt to czy ten filtr EX 700 będzie odpowiedni czy będe musiał zmienić na większy mam też opcje wymiany tego zew. na eheim 2217 który byłby lepszy i czy mi się opłaca wymiana?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.