Jump to content

Zaginiona w akcji


Rbit

Recommended Posts

Witam

To mój pierwszy post na tym forum, w związku z czym pragnę wszystkich powitać.

Posiadam akwarium 112l z obsadą Pseudotropheus saulosi 1+5, nie posiadam wewnętrznego tła w akwarium. Wczoraj o godzinie 19.00 podczas przyglądania się rybkom dokonałem szybkiego przeliczenia obsada się zgadzała, natomiast o 22.00 było już tylko 1+4. Po godzinnej obserwacji, połączonej z karmieniem podjąłem się wysiłku przeczesania całego akwarium w poszukiwaniu zaginionej samicy. Przeczesałem dno (piasek), popodnosiłem kamienie, sprawdziłem filtry, za grzałką, spód pokrywy, okolice świetlówek i nic. Nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać z rybką ?? Nie sądzę aby w ciągu 3 godzin została doszczętnie zjedzona, tym bardziej że żadna z ryb nie zachowywała się jakby była chora więc zgon i zjedzenie nie mogło wydarzyć się w tak krótkim czasie.


I mam drugie pytanie, planuje wymienić swój filtr wewnętrzny mechaniczny na Aqua Szut Turbo 750N - na forum wyczytałem, że nadaje się bardzo dobrze do tego typu zbiornika, ale znalazłem też informację że szybko zaciera się wirnik z uwagi na przedostawanie się piasku. Czy w związku z powyższym ten wybór jest racjonalny. Ewentualnie jak zabezpieczyć filtr. Swój aktualny filtr zabezpieczam watą perlonową umieszczoną pomiędzy gąbką a koszyczkiem.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie .... teoretycznie akwarium ma pokrywę plastikową oryginalną z dwoma świetlówkami, sprawdziłem pokrywę czy może nie przykleiła się do świetlówki uciekając przed niespodziewanie agresywnym samcem, ale nie ma jej na pokrywie. Obszedłem też szafkę sprawdzając latarką również pomiędzy szafką a ścianą i nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.