Skocz do zawartości

denitrator -jakie wypełnienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam inne pytanie, czy jeżeli się przewymiaruje ten deni, tzn. jak się przesadzi z długością węża, może to spowodować jakieś kłopoty z późniejszym działaniem denitratora?

Jeżeli przewymiarowany jest niewiele to nie bedzie problemu, jeżeli natomiast bedzie go ze dwa razy za duzo to niektóre żrółda podają że może dojść do dotatkowych niecałkiem pożądanych procesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z innym pytaniem, w ktorym miejscu i jak rozdzieliliscie rure wylotowa z kubelka i gdzie macie te weze (pytanie do nie-sumpowców)? Mam Fluvala 304 i zastanawiam się nad denitratorem.

Jak rosną glony przy denitratorze i jak ew. zmienai sie ich struktura występowania, których jest więcej/mniej?



Sposób rozdzielenia zapewne widziałś na fotce w moim arcie o deni który jest w serwisie- tam wżą wylotowy właśnie z Fluvala 304 z wstawionym trójnikiem jest sfocony. Co do miejsca przecięcia to już tak jak tobie pasuje podłączenie nie ma większego znaczenia czy wyżej czy niżej.

Jeżeli chodzi o glony to niewiele Ci pomoge, u mnie przed deni rozły krasnorosty i po deni też krasnorosty choć miałem takie odczucie że po deni było ich mniej, ale że wtedy miałem tez w akwa gloncia i glony były przystrygane regularnie to cieżko mi określić skale tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy mogę prosić o jakiś link albo ewentualnie konsultacje jak zrobić takie najprostsze deni. W domu mam zbędny filtr wewnętrzny, lub ewentualnie jak podpiąć się do kubła bądź filtra wew. Chodzi mi o deni z węża. Ewentualnie słyszałem o denitryfikatorach z uszczelnionego słoika (jak do oogórków). W środku biobale, dwa otwory na węrzyki i filtr wewnętrzny pompujący wde do akwarium, coś jak kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam odświeżę temat przygotowuje sie do zrobienia denitratora z węża i moje pytanie jakiej długości potrzebuję węża średnica 8 lub 6mm dla akwarium 275l weszło wody 220l wymiary zbiornika to 100x50x55 jak mogę prosi to jakiś link lub schemat jak to wy macie zrobione. stężenie wysokie no3 50 nieraz 80 tygodniowo. a drugi zbiornik to 240l profil 120x40x50 a tam stężenie bardzo duże 100-130 no3 pomóżcie zależy mi na czasie a kalkulator z tej strony mi nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.