Skocz do zawartości

Filtracja do 240L


Tygrys111

Rekomendowane odpowiedzi

Przesmarowanie jeśli pomogło to OK, ale to nie znaczy, że nie nastąpi w przyszłości wyciek, skoro taka sytuacja już miała miejsce. Jeśli taka świadomość Ci nie przeszkadza to możesz dalej go używać.

Nie za bardzo rozumiem w jakim trybie chcesz ten filtr odsyłać i do kogo (nie napisałeś kto był tym tajemniczym właścicielem filtra zanim go nabyłeś).

Niech się może wypowie ktoś biegły w sprawach konsumenckich, ale moim skromnym zdaniem pozostaje Ci jedynie możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji, bo w tym przypadku reklamowanie z tytułu rękojmi nie będzie wchodzić raczej w grę (chyba, że nabyłeś niekompletny sprzęt).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem w jakim trybie chcesz ten filtr odsyłać i do kogo (nie napisałeś kto był tym tajemniczym właścicielem filtra zanim go nabyłeś).

a co to ma za znaczenie? z naszego i jego punktu widzenia - napisał że może by oddał - to niech odda, albo żyje ze świadomością - bo skoro już nie cieknie to może nie będzie ;)


Niech się może wypowie ktoś biegły w sprawach konsumenckich, ale moim skromnym zdaniem pozostaje Ci jedynie możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji, bo w tym przypadku reklamowanie z tytułu rękojmi nie będzie wchodzić raczej w grę (chyba, że nabyłeś niekompletny sprzęt).

pozdrawiam


w istocie reklamacja z powodu uszczelki będzie nie do udowodnienia - albo będzie się przepychał, albo będzie musiał udowodnić że cieknie z winy konstrukcji - bo możee być tak że na serwisie uruchomią, nic się nie wydarzy i odeślą jako działający ;)

oczywiscie jeśli kupił w sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma za znaczenie? z naszego i jego punktu widzenia - napisał że może by oddał - to niech odda, albo żyje ze świadomością - bo skoro już nie cieknie to może nie będzie ;)


Ja wypowiedź przedmówcy zinterpretowałem jako zapytanie czy może warto byłoby odesłać (nie oddać) sprzęt, który jest wadliwy. Zrozumiałem również, że koledze zależy na odzyskaniu pieniędzy za sprzęt, bo gdyby mu to "wisiało" to przecież mógłby wywalić filtr do kosza i nie bawić się w jego odsyłanie. Stąd moje zapytanie :-)



w istocie reklamacja z powodu uszczelki będzie nie do udowodnienia - albo będzie się przepychał, albo będzie musiał udowodnić że cieknie z winy konstrukcji - bo możee być tak że na serwisie uruchomią, nic się nie wydarzy i odeślą jako działający ;)

oczywiscie jeśli kupił w sklepie ;)



Dlatego też zastaniałem się czy nie można byłoby w tym przypadku skorzystać z instytucji rękojmi (czyli odpowiedzialności sprzedawcy względem nabywcy filtra) i starania się o wymianę przedmiotu na inny, bo tak jak zauważyłeś gwarant w tej sytuacji nie podejdzie ze zrozumieniem do problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niech się może wypowie ktoś biegły w sprawach konsumenckich, ale moim skromnym zdaniem pozostaje Ci jedynie możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji, bo w tym przypadku reklamowanie z tytułu rękojmi nie będzie wchodzić raczej w grę (chyba, że nabyłeś niekompletny sprzęt).

pozdrawiam



Pracuję w Inspekcji Handlowej i jestem arbitrem w sądzie konsumenckim - więc nie wiem czy jestem biegły w tych sprawach, ale jak mogę w czymś pomóc to pisz do mnie na PW.

Jeżeli kupiłes filtr z drugiej ręki to żadne ustawy konsumenckie nie wchodzą w rachubę - tylko kodeks cywilny - ale w tym wypadku to gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat...


Jako zielony nowicjusz, czytam forum z zapartym tchem od tygodnia. Wnioski takie, że w planach zbiornik 240 l. nie chciałabym filtra wewnętrznego, więc wywnioskowałam sobie z masy wątków i postów, że zakupię kubeł HW304 jako biologiczny, wypełnię ceramiką do usiora, małż mi zamontuje prefiltr z elegancką gąbeczką, do tego jakiś sprytny falownik typu jvp101... Tylko cały czas szukam potwierdzenia, że ten układ się sprawdzi? Czy w jakiś sposób można coś poprawić? Czy może lepiej jednak zrobić całą instalację narurową?

Zakładam, że przy zastosowaniu prefiltra przed biologiem, HW303 byłby za słaby...


Trochę mam mętlik w głowie...


A może jakieś inne sugestie? Ja z tych, co wolą suche doki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.