Jump to content

Fbf


Recommended Posts

Witam,

Jestem tu zupełnie nowy, bo hoduję tropheusy i moje miejsce jest na forach tanganickich. Przyciągnęły mnie tutaj informacje na temat filtra FBF, których tam nie znalazłem. Mam wolny 5'' korpus filtra narurowego i atmana 203. Chciałbym zapytać czy taki korpus się nada na FBF-a (w większości wątków wykorzystano korpusy 10'') i czy atmana mam dać na początku czy na końcu zestawu?

Narka.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie o tym wiesz! Ale niezwykle ważna w tego typu filtracji jest czysta mechanicznie woda podawana na złoże np. piasku. Jeżeli już masz to 5" narurowca wykorzystałbym jako mechanika i zapodał mu jakiś gęsty materiał filtracyjny, a na typowego FBF-a tak jak mówi kunta 20" taki np Big Blue :P (szkoda że te 20" narurowce nie są transparentne, choć może gdzieś znajdzesz, fajnie wygląda bulgoczący piach w takim FBF-ie)

A co do AT-203 to trudno mi powiedzieć. U mnie FBF-y były zasilane pompą CO. Atman IMHO może być za słaby. To też zależy wszystko od ustawienia FBF-a; jeśli będzie na równo z akwarium to kto wie? Ale się do końca nie wypowiem, bo nie praktykowałem takiego rozwiązania.

Jak chcesz zerknuj tutaj http://forum.klub-malawi.pl/fbf-mojemu-pompie-t12553.html?&highlight=fbf+po+mojemu

tam jest o moich 5 min. z tego typu filtracją.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.

Dzięki za odzew. Nie miałem na celu budowania nowego systemu filtracji tylko wykorzystanie posiadanych elementów, które leżą nieużywane. W 300L mam kubeł i T-head, które są wystarczające, ale planuję przeprowadzkę do 450L i przydałoby się coś dodatkowego. Na wylocie z Atmana z gąbką chciałem podpiąć FBF-a, który miałby być schowany pod akwarium. Z tego co czytam w waszych postach, to mój plan nie wypali i trzeba będzie pokombinować inaczej.

Narka.

Link to comment
Share on other sites

Korpus 5" jest na FBF za niski. Ja używam 10-calowych, ale 20" mógłby być lepszy. Z tym,że jest o wieele droższy co stawia pod znakiem zapytania sens konstruowania na tym czegoś chałupniczo vs gotowiec. Btw można kupić gotową kolumnę w sklepach dla morskich. Ale to w ogóle nie musi być przezroczyste. Niektórzy z powodzeniem konstruują to z rur pcv.Albo w wersji lux - z akrylowych kształtek. Miałem raz w pełni trójkątny klejony ze szkła, też odradzam bo pękł a pęknięcie tego pod akwa to katastrofa.

Kilka pomysłów pojemników na szybko:


1408.JPG


W marketach za śmieszne pieniądze, dokleić tylko kołnierz z pleksi i na to oring z przyłączami


9ab7597ecba7414d.jpg


Tylko się nie śmiej nie wiem jak bardzo skłonny jesteś do majstrowania, czasem dla samej satysfakcji z kombinowania :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za niezłe fotki. Pojemnik to nie problem, bo korpus 10'' mażna kupić poniżej 40zł, ale z tego co wyczytałem to mój Atman tego nie ruszy. Trzebaby kupić pompę c.o., a to już tworzenie systemu z całkiem nowych elementów i moje nieużytki nadal będą leżały odłogiem.

Narka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.