Skocz do zawartości

Metriaclima msobo magunga f1 a f3


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siwy1973 dobre :-) burek na łańcuchu ma więcej z wilka niż wilk


Mnie też to śmieszy, ale powiedz Siwy jaką masz pewność, że wilk jest z lasu, kiedy sam go z niego nie wyciągniesz? Taka jest rzeczywistość, a przekonasz się o tym kiedy na własne oczy zobaczysz. Tydzień temu miałem przyjemność gościć u człowieka z Gdyni, który rzekomo sprzedaje WF Callainos , ale kiedy je zobaczyłem i porównałem z tymi które zaproponował mi kolega ( FXX) to rzeczywiście mają więcej z WF niż ten rzekomy certyfikowany .


Nie bez powodu napisałem, że certyfikat nie gwarantuje czystości Siwy.

Eljot napisał tu mądre zdanie : "100% pewność że ryba pochodzi z jeziora będziesz miał jak sam sobie złowisz". Wydarzenie z przed tygodnia upewnia mnie w tym przekonaniu.

--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy importer powinien mieć faktury, listy przewozowe, itp. ale z tego co słyszałem są to dokumenty na całość dostawy a nie pojedynczą sztukę, więc nigdy nie będziesz miał pewności że to ta konkretnie ryba przyleciała tym transportem ;). Natomiast prawdopodobieństwo że to ryba z jeziora będzie minimalne gdy osoba sprzedająca takich dokumentów nie będzie posiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to śmieszy, ale powiedz Siwy jaką masz pewność, że wilk jest z lasu, kiedy sam go z niego nie wyciągniesz? Taka jest rzeczywistość, a przekonasz się o tym kiedy na własne oczy zobaczysz. Tydzień temu miałem przyjemność gościć u człowieka z Gdyni, który rzekomo sprzedaje WF Callainos , ale kiedy je zobaczyłem i porównałem z tymi które zaproponował mi kolega ( FXX) to rzeczywiście mają więcej z WF niż ten rzekomy certyfikowany

a to już nie chodzi o F0 czy Fxxxx , tylko o zwykłą ludzką uczciwość , odsprzedających ryby dalej i tu trzeba rozgraniczyć czy piszemy o rybach czy o ludziach

nie bierz do Siebie Simon , wkurza mnie po prostu jak ludzie robią wałki nawet na czymś takim jak nasze hobby

chociaż nie musiały być "wałkowane" - ryby w akwariach są przez człowieka poddawane w większym czy mniejszym stopniu selekcji , a tu działała "tylko" ;-) natura

pozdrowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które odmiany konkretnie mają?

Jest ich kilka i pewnie porównywałeś różne warianty geograficzne.



Obydwóch sprzedawców miało opisane pyski jako Metriaclima Callainos Bright Blue. W opisie sprzedawcy WF'ów nie było regionu występowania. Porównywałem je ze zdjęciami w galerii Fuljera i do tych które hodowałem przed kilku laty i widziałem spore różnice chociażby w budowie pyska.


makok, dokładnie jest tak jak piszesz.

Wystarczy uświadomić sobie w jakich realiach żyjemy i odpowiedź nasuwa się sama - Umiesz liczyć ? Licz na siebie i tu sugeruje zagłębić się w tajniki danego gatunku by móc, na tyle ile to możliwe samemu ocenić egzemplarz według kryteriów wcześniej przez nas poznanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.