marcink Opublikowano 27 Grudnia 2011 Autor #12 Opublikowano 27 Grudnia 2011 Przepraszam że tak długo to trwało ale w końcu mi się udało. [ame] [/ame] [ame] [/ame] Ogólnie padły mi już 3 sztuki z tego gatunku i wykryłem ospę, dlatego pewnie się ocierały. Walka trwa. Przy okazji szybkie pytanie proszę nie wyzywać, węgiel włożyć po kuracji na jak długo? 2-3 dni ?
makok Opublikowano 27 Grudnia 2011 #13 Opublikowano 27 Grudnia 2011 po kuracji, na tydzień nawet możesz włożyć niestety po filmie nie olśniło mnie o co jej chodzi z tym kręceniem się...
marcink Opublikowano 31 Grudnia 2011 Autor #14 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Kupiłem te rybki jako pundamilia nyererei a w necie znalazłem że prawidłowa nazwa to haplochromis nyererei, sam nie wiem co myśleć. Czy ktoś hodował już ten gatunek? Bo ten zakręcony był pierwszy potem padły jeszcze dwa ale nie wiem dlaczego, myślałem że już wszystko ok. A dziś zauważyłem że kolejny siedział spłoszony na kamieniach i nie podpływał do szyby aby się domagać pożywienia. Jak go wyławiałem nie stwarzał większych problemów. Siedzi w kojcu i się zbytnio nie rusza. Inne ryby zachowują się normalnie walczę z ospą używam tropicala ichtio i podwyższyłem temperaturę do 29C. Akwa 500l brutto mechanik 2000l/h, kubełek chinol 2000l/h, cyrkulator JVP-201 6000l/h, lampa t8 x2 największe chyba 58W, grzałka 300W. 55kg żwiru koralowego, kilka muszli, duże kamienie granit około 100kg, kilka kryptokoryn Obsada proszę bez wyzywania: Wyżej wymieniony nyererei F1 Paralabidochromis sp. rock kribensis Cyphotilapia Frontosa blue Mpimbwe Iodotropheus sprengerae F1 Copadichromis borleyi kadango F1 Pokarmy tropicala spirulina w grnulkach, malawi w płatkach, oraz tanganika w płatkach( bardzo rzadko używam), oraz mrożony wodzeń również rzadko, po kwarantanie mam zamiar dołożyć do akwa ślimaki oraz krewetki lub będę dorzucał krewetki tylko jako pokarm jeżeli nie można trzymać ich z pyszczakami. Parametry wody ostatnio mierzone 21.12.2011r. Temp 27C KH 14 GH 12 PH 8 około NH4 0,05 NO2 było pomiędzy 0,01 a 0,05 NO3 pomiędzy 1 a 5 PO4 0,02 lub zero Dawno nie mierzyłem ze względu na kwarantanne( zalecane 20% podmiany co 3 dni) Normalnie podmieniam 10% co tydzień czyli 40L. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto hoduje ten gatunek lub ma wiedzę na temat tego gatunku ponieważ w internecie za dużo nie znalazłem, i coś mi poradzi z góry dzięki, pozdrawiam.
eljot Opublikowano 31 Grudnia 2011 #15 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Widzę że zrobiłeś zlepek trzech wielkich jezior afryki ehh mam nadzieję że wiesz do jakich rozmiarów dorasta frontosa. O haplo popytaj tu http://haplochromis.phorum.pl/index.php?sid=f61c625af5ee3c46d3a7cf0c608c56d4 teraz coś tam grzebią spróbuj później.
marcink Opublikowano 31 Grudnia 2011 Autor #16 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Wiem wiem w dłuższej perspektywie mam zamiar założyć większe akwa, a niedługo zrezygnować z malawi zostawię viktorie i tanganike taki plan, niepotrzebnie je kupiłem po dłuższych przemyśleniach. To forum oblukam jak ruszy a w między czasie może się ktoś znajdzie kto ma jakąś wiedzę na ten temat. -- Nowy objaw maluszek jest wychudzony i po woli nie ma siły pływać. Jakieś pomysły??
marcink Opublikowano 4 Stycznia 2012 Autor #17 Opublikowano 4 Stycznia 2012 To znowu ja. Kolejna rybka dziwnie wygląda tym razem to coś innego. Zarażona jest Copadichromis borleyi kadano, ma zanik, poszarpane pletwy boczne i trzyma je prawie cały czas przy ciele, oraz biały nalot na grzbiecie w okolicy płetwy grzbietowej oraz na pysku jak by sól morska na skórze człowieka, apatia, i na jednym boku ma jakby wytarte a może to łuski się stroszą nie mam pojęcia pierwszy raz takie coś widzę. Pokarm pobiera i siły też ma chyba 1h walczyłem z tym osobnikiem. Myślałem że to pleśniawka ale nie widzę jak to piszą "waty na ciele" Tylko jak pisałem biały osad jakby sól, chyba że to początkowe stadium. Rybkę odłowiłem tymczasowo do kotnika. Co to może być i jak zapobiegać?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się