yaro Opublikowano 13 Grudnia 2011 #21 Opublikowano 13 Grudnia 2011 i ją wylać? Wolał bym ją wlać do nowego akwa.
marek_z_81 Opublikowano 13 Grudnia 2011 #22 Opublikowano 13 Grudnia 2011 Poświęcić z wiadro bo ile tego piachy tam może mieć? Przynajmniej bakterii nie wypłucze.
Aspat Opublikowano 13 Grudnia 2011 #23 Opublikowano 13 Grudnia 2011 dużo, skoro w filtrze fbf przy 1 kg piasku da się uciągnąć biologię to wyobraź sobie ile jest tego w 15 kg. Hmmm... ciekawe to co mówisz/piszesz... Nigdy do tego tj. piachu, tak dużej wagi nieprzywiązywałem, wychodziłem z założenia, że za miejsce rozwoju bakterii robi ceramika w kuble, a piach to tylko mały procent tamtego.:| Szczerze mówiąc, o fbf-ie za dużo niewiem, ale czy wsypuje się tam ten sam piach kwarcowy??? -- Sorry za mały OT:)
nabe Opublikowano 13 Grudnia 2011 #24 Opublikowano 13 Grudnia 2011 Obojętnie jaki, aby fluidyzował. To dośc szczególny przypadek złoża, dlatego proste przełożenie do ilości piasku w podłożu nie ma tu zastosowania - gdyby tak było, nie potrzebowalibyśmy w malawi żadnej dodatkowej filtracji biologicznej, prawda? Chociaż Yaro ma dużo racji, w piachu jest ich mnóstwo, wg niektórych badaczy o wiele więcej niż np "na widoku" dlatego,że szkodzi im promieniowanie UV. Ale wydaje mi sie,że lekkie wypłukanie podłoża w wodzie z akwa żadnej wielkiej krzywdy im nie zrobi. 1
falcon Opublikowano 15 Grudnia 2011 Autor #26 Opublikowano 15 Grudnia 2011 Zdecydowalem sie konkretnie przeplukac piach poniewaz gdy odlaczylem wszystkie filtry i woda przestala sie "kotlowac" w akwarium zauwazylem maleg ok 5mm bialego ciekiego robaka ktory strasznie sie wil we wodzie a potem wpadl w podloze. Nie mam pojecia skad sie on wzial ale moglobyc ich wiecej wiec postanowilem starych piach wyparzyc. Obecnie w nowym akwarium pracuja dwa biologii stary i nowy oraz stary filtr wew. A rybki jaka moaja radoche az milo popatrzyc jak sobie plywaja teraz w tym baniaku w tamtym to sie jednak dusily.
eljot Opublikowano 15 Grudnia 2011 #27 Opublikowano 15 Grudnia 2011 az milo popatrzyc jak sobie plywaja teraz w tym baniaku w tamtym to sie jednak dusily. jest różnica w zachowaniu.
Maciej Opublikowano 8 Stycznia 2012 #28 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Witam, podepnę się pod temat. Jutro zamierzam wystartować 420l wykorzystując obecną 112-tkę z tym, że podłoże i dekoracje zostaną w 112. Z tego względu, że mam dość "filipińskich" wapieni i "super hiper najbielszego" piachu kwarcowego. Do 420 zakupiłem już kreisel w pomarańczowych workach oraz serpentynit. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jak to wszystko ogarnąć? Posiadam dojrzałego biologa na ceramice (chinol 302) ,AT-203 z dojrzałą gąbką oraz ok 80-85l wody z obecnej 112-tki. Pozdrawiam, Maciej
eljot Opublikowano 8 Stycznia 2012 #29 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jak to wszystko ogarnąć? Posiadam dojrzałego biologa na ceramice (chinol 302) ,AT-203 z dojrzałą gąbką oraz ok 80-85l wody z obecnej 112-tki. Przekładaj całość do nowego baniaka, dodaj drugie tyle wody bez chloru (odstana lub uzdatniacz) potem codziennie dolewaj tyle samo aż uzupełnisz akwa.
Maciej Opublikowano 9 Stycznia 2012 #30 Opublikowano 9 Stycznia 2012 Przekładaj całość do nowego baniaka, dodaj drugie tyle wody bez chloru (odstana lub uzdatniacz) potem codziennie dolewaj tyle samo aż uzupełnisz akwa. Czy nie rozwalę w ten sposób cyklu azotowego? Czy wodę mogę lać prosto z kranu? (u mnie od 10 lat nie jest chlorowana tylko ozonowana). Wielkie dzięki eljot12 za wsparcie Kolejne pytania wkrótce w dziale obsada Pzdr
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się