falcon Opublikowano 7 Grudnia 2011 #1 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Witam Po 2 miesiacach od startu 112l udalo mi sie kupic nowy baniak 450l. Prosze podpowiedzcie mi jak najszybciej wystartowac nowy baniak, wykorzystujac przy tym stary. W starym obecnie pracuje zew Eheim 2224 i wew jbl i200. Zastanawiam sie czy dobrym pomyslem nie bedzie podlaczenie pod stary zbiornik nowego Eheim'a 2075 zeby troche dojrzal.
eljot Opublikowano 7 Grudnia 2011 #2 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Jak chcesz szybko to: przekładasz całość 112 z wodą (uzupełniasz piach dekoracje) do 450; dolewasz wody do połowy (woda odstana lub z uzdatniaczem), podpinasz mowy kubeł (możesz zaszczepić go bakteriami); wpuszczasz ryby; brakującą połowę wody uzupełniasz stopniowo przez 3 dni. Stary kubeł możesz odłączyć po jakichś 2 tygodniach i zrobić 112 l z muszlowcami z Tangi
Perez666 Opublikowano 7 Grudnia 2011 #3 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Przenieś złoże ze starego kubła do nowego, tak samo wodę, piach i dekoracje.Mechanika kup nowego odpowiedniego do takiego litrażu.
falcon Opublikowano 7 Grudnia 2011 Autor #4 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Zloza ze starego filtra raczej nie chcialbym ruszac poniewaz stary filtr i banaiak sprzedaje koledze, moge ewentualnie podlaczyc dwa filtry w jednym baniaku na jakis czas. Chyba zrobie tak jak eljot12 mowi. Zastanawiam sie jeszcze nad sensem podlaczania nowego kubla pod stary baniak na okres powiedzmy 1 tyg (jakies bakterie powinny sie rozwinac) a potem nad przeniesieniem obu filtrow do nowego baniaka? Jaki mechanik bedzie odpowiedni do mojego baniaka?
Perez666 Opublikowano 7 Grudnia 2011 #6 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Wtedy jesteś skazany na ponowną inicjację cyklu azotowego, więc ok. 40 dni bez ryb...
eljot Opublikowano 7 Grudnia 2011 #7 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Wtedy jesteś skazany na ponowną inicjację cyklu azotowego, więc ok. 40 dni bez ryb... Perez ale on chce przenieść oba filtry więc ?
Perez666 Opublikowano 7 Grudnia 2011 #8 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Perez ale on chce przenieść oba filtry więc ? Zloza ze starego filtra raczej nie chcialbym ruszac poniewaz stary filtr i banaiak sprzedaje koledze, Czyli de facto złoża nie będzie miał...a za nim wytworzy się nowe...
falcon Opublikowano 7 Grudnia 2011 Autor #9 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Stary filtr sprzedaje koledze, ale na pewnien okres 2-3 tyg moge podlaczyc dwa filtry w nowym baniaku (ten stary ze zlozem oraz nowy).
eljot Opublikowano 7 Grudnia 2011 #10 Opublikowano 7 Grudnia 2011 Stary filtr sprzedaje koledze, ale na pewnien okres 2-3 tyg moge podlaczyc dwa filtry w nowym baniaku (ten stary ze zlozem oraz nowy). No ja zrozumiałem że tak planowałeś zrobić.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się