Skocz do zawartości

początek przygody z Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mała modernizacja sprzętu!

Oświetlenie nocne 27 LED oswietlenie AQUA - LED akwarium REGULOWANE! (niebieskie)

Do wyposażenia dołączył filtr AQUAEL - TURBO 2000 - FILTR WEWNETRZNY (>350L) 2000l/h wkład ceramika + gąbka

w kubełku JBL zewnętrzny Cristalprofi e900 (900l/h) zamiast wkładów gąbkowych pojawiły 2 kosze ceramiki jeden kosz biokulki i jeden kosz gąbki zaś na samym wlocie małe kawałki waty.

Strumień wody z wewnętrznego ustawiłem na tylną ścianę i powiem, że osad który najszybciej tam się osadzał zaczął znikać.

Powiedzcie czy takie filtrowanie na moje 300l wystarczy?

Do kubełka dodałem JBL FILTERBOOST - BAKTERIE - BIOSTARTER zaś do wody TROPICAL BactoActive 30ml - BAKTERIE - BIOSTARTER.

Dzisiaj zmierzę parametry to napiszę coś o nich.

I jeszcze jedno: oba filtry są zamieszczone w tylnym prawym rogu akwa co wywołuje ruch wirowy wody czy tak jest dobrze?

Opublikowano

Filtracja wystarczająca ale czy ustawiłeś dobrze cyrkulację zobaczysz jak wpuścisz ryby:). Możesz też sypnąć odrobinę pokruszonych płatków i zobaczysz jak krążą.

Opublikowano

zapomniałem przepraszam o mieszkańcach: w akwa są 4 świderki bo naczytałem się o strefach beztlenowych w podłożu i się trochę przestraszyłem gdyż ciężko by było ruszać całe dno (rozumiecie kamienie ciężko by je było za każdym razem przestawiać) Wystarczą 4 szt? i czy jeśli jeszcze z 3 tygodnie nie będzie pysków to przeżyją?

Opublikowano
Wystarczą 4 szt? i czy jeśli jeszcze z 3 tygodnie nie będzie pysków to przeżyją?
No zobaczysz jak szybko się mnożą jak zdarzy ci się przekarmić ryby. 4 ślimaki zawsze sobie coś do zjedzenia znajdą.
Opublikowano
No zobaczysz jak szybko się mnożą jak zdarzy ci się przekarmić ryby. 4 ślimaki zawsze sobie coś do zjedzenia znajdą.


czyli w nowym akwa spokojnie przeżyją bez sypania czegokolwiek i zaczną się mnożyć do momentu wpuszczenia ryb? Zawsze rano widzę ślady ich wędrówek na piachu więc na razie dają radę!

Opublikowano

testy z dnia 29 XI

temp. - 26stC

pH - 8

KH - 6

GH - 7

NO2 - 0

NO3 - 10


dzisiaj testy:

temp. - 26stC

pH - 8

KH - 10

GH - 7

NO2 - 0

NO3 - 25

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.