aarset Opublikowano 16 Listopada 2012 #41 Opublikowano 16 Listopada 2012 Z periodykówMoże coś bliżej?
firefighter1 Opublikowano 16 Listopada 2012 #42 Opublikowano 16 Listopada 2012 1. Deep Green – Green Plant Phylogeny Research Coordination Group 2. Smith, A. R., K. M. Pryer, E. Schuettpelz, P. Korall, H. Schneider & P. G. Wolf. 2006. A classification for extant ferns. Taxon 55(3): 705–731. 3. Anatol Listowski: O rozwoju roślin. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1970. Streszczenie akwarystyczne w rodzaju poradników było dostępne tu: http://www.jbl.de/en/fresh-water-aquarium-keeping-downloads/detail/1/freshwater-aquarium-keeping-downloads niestety nie widzę dokładnie tych broszur, które przeglądałem, są nowe wydania -Algen-was nun? Poprzedni był krótszy i dotyczył zwalczania alg. No i jeszcze botanika czyli drzewo filogenetyczne, w którym Zielenice (Chlorophyta-polską nazwę wzięły od dominującej barwy chlorofilu a i b*-wiki) jest gałęzią rozwoju krasnorostów (Rhodophyta- zawiera oprócz chlorofilu (a i d)czerwoną fikoerytrynę i niebieską fikocyjaninę*-wiki) - dla ciekawości gałęzatka czy wątrobowiec stosowany w akwarystyce to też drzewo (gałąź) od krasnorostów. Kolejne to książki dla gimnazjum- krasnorosty i zielenice jest jednym tematem średnio 13 godzin przypada na ten materiał. Jednym z pytań gimnazjalnym jest porównanie widm światła glonów i tak: -glony mogą mieć kolory: zielony pochodzący od zielonego barwnika występującego u wszystkich glonów- chlorofilu- zielenice, brązowy- fukoksantyna- brunatnice, czerwony- fikoerytryna- krasnorosty (w tle), niebieski- fikoeyjamina i inne. Te barwniki wpływają na to jakie fale świetlne pochłaniają dane glony: zielenice (najpłycej)- czerwone, fale długie, brunatnice (głębiej) i krasnorosty (najgłębiej)- kolejno żółte, zielone i niebieskie. Podejrzewam aarset, że przyjąłeś iż krasnorost i zielenice potraktowałem jako jeden "typ" tylko w innym wieku ale chodzi o jeden genom (chyba tak to się klasyfikuje), a różnica wynika od źródła osadzenia glonu i widma jakie odbiera, pozostaje kwestia czy ewoluuje w kolejne stadium czy też nie (nie będzie miał warunków). Tak ja to rozumiem. ps. nie genom a gromada-sprawdziłem 2
Cioofek Opublikowano 17 Listopada 2012 #43 Opublikowano 17 Listopada 2012 pozostaje kwestia czy ewoluuje w kolejne stadium czy też nie (nie będzie miał warunków) W akwarium są zarodniki różnch glonów a jakie się rozwiną to już zależy od panujących warunków. Czasami w akwarium jeden glon może wyprzeć drugiego ale nigdy ewoluować.
aarset Opublikowano 17 Listopada 2012 #44 Opublikowano 17 Listopada 2012 Podejrzewam aarset, że przyjąłeś iż krasnorost i zielenice potraktowałem jako jeden "typ" tylko w innym wieku ale chodzi o jeden genom (chyba tak to się klasyfikuje), a różnica wynika od źródła osadzenia glonu i widma jakie odbiera, pozostaje kwestia czy ewoluuje w kolejne stadium czy też nie (nie będzie miał warunków). Tak ja to rozumiem. ps. nie genom a gromada-sprawdziłem Właśnie. Piszmy zatem jasno i wyraźnie bez używania "skrótów myślowych". Ta wiedza zostaje, czytają to inni i później jest to powielane.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się