Jump to content

375L(150x50x50) trzy gatunki ?


zolwik

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie witam ponownie i nie krzyczcie na mnie , bo staram się czytam i robię pozytywne zmiany .Lecz jeszcze parę pytań ;)

Tak więc:

Zbiornik 150x50x50

Filtr HW 302 (chiński kubeł)

Mam jeszcze jeden potrzebny będzie wrzucić go ?( tetratec in 100lpus)

Grzała 200W elite (wyrabia ale myślę nad zmianą bo często się włącza)

Oświetlenie 2x36w

Obsada:

- 1+2 labidochromis caeruleus yellow (kilka młodych)

- 1+1 aulonocara calico

- 1+2 pseudotropheus demasoni

- 1+1 zbrojnik niebieski


Testy ph 7,5 No3 80


No i trochę zieleni lecz nie długo bo intensywnie się nią zajmują :smile:


Proszę o porady i czy mogę ew coś dorzucić

Link to comment
Share on other sites

Ale z tego co wyczytałem to :

labidochromis caeruleus yellow / wszystkożerne

aulonocara calico / nie mogę znaleźć

pseudotropheus demasoni /roślinożerne


Ps. zapomniałem dodać co podaje do papu płatki dla malawi i spiruline to jest ok.


Jakie proponujesz (mam jeszcze małe w kotniku copadichromis borleyi kadango do oddania bo mało atrakcyjne)?

Link to comment
Share on other sites

Yello to robalożerca :) podobnie jak Aulona i łączenie ich ze stricte roślinożercą jakim jest demonek, uwierz mi nie jest dobre. Na pokarmach które używasz, kiepsko się rozwiną Aulonki i Yello :( dla nich to powinien być tylko dodatek.

Borleyi to piekna ryba jak podrośnie ale rośnie zbyt duży. Zamiast demasoni, proponuję dodać któregoś Sciaenochromis'a w układzie 1+2 i np. Aulonocara maylandi w podobnym układzie (tylko nie wiem czy nie będzie się krzyżować z Calico bo to już krzyżówka?)

Link to comment
Share on other sites

Na pokarmach które używasz, kiepsko się rozwiną Aulonki i Yello :sad: dla nich to powinien być tylko dodatek.

Co proponujesz ?
No i jeszcze przydałoby się podmienić wodę. NO3 na poziomie 80mg/l to zbyt dużo.

Wiem walczę z tym i to pomiar przed podmianą .

Link to comment
Share on other sites

Cytat: Zamieszczone przez eljot12 Zobacz posta Na pokarmach które używasz, kiepsko się rozwiną Aulonki i Yello dla nich to powinien być tylko dodatek. Co proponujesz ?

Dainichi ultima krill , corol fx; Nature food premium cichlid; hikari cichlid gold.

Tylko pamiętaj że na tych pokarmach demonek za długo nie pociągnie ;) więc najpierw go oddaj.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę ci coś doradzić to pozbądź się demasoni i zbrojników i dodaj 2 gatunki w proporcjach 1+2 np.


Sciaenochromis fryeri

Lethrinops Sp "Red cap"

Placidochromis electra


Możesz znaleźć wiele innych. Nie łącz 2 gatunków aulonocar bo będziesz miał krzyżówki.

A co do pokarmów to popieram sugestie eljota z tym, że hikari gold jest najgorszy jeśli chodzi o jakość.


No chyba, że wolisz mbune , bo ja akurat nie:)

Link to comment
Share on other sites

Zarówno Lethrinops Sp "Red cap" jak i Placidochromis electra rosną mniejsze niż Sciaenochromis fryeri.


Ten gatunek Lethrinopsa do około 12cm (góra 14) a electra do 15-16cm.

Nie pisałem nic o innych Lethrinopsach czy placidochromisach które rosną do 18 czy 20 i więcej cm:)

Electra wprawdzie jest dosyć ruchliwa ale 150cm dł. całkowicie jej wystarcza.
I dodam jeszcze, że są to jak najbardziej przemyślane a nawet więcej bo wypróbowane przeze mnie rady. Miałem lub jeszcze mam wszystkie z wymienionych gatunków przez kilka lat.Opieram się więc nie tylko na wiedzy książkowej ale i na praktyce:)

Ciekaw jestem czy ty miałeś te ryby nabe ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.