Skocz do zawartości

Moje 240 l - sugestie?


RadoHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zeby bylo latwiej szybki filmik ktory da obraz calej sytuacji




Mam nadzieje ze dziala, pisze z telefonu.


Obsada to 2 samce i 3 samice labidochromis caeruleus, samce tocza piekne boje od prawie roku nie robiac sobie krzywdy, maja po pol akwa dla siebie, samice bardziej sie nienawidza, do tego sa wiecznie ganiane przez oba samce

Do tego mam 3 samce cynotilapia sp. Hara f1, samica zniknela kiedy miala wypuszczac swoje drugie mlode, samce nauczyly sie zyc razem, dominant jest krolem akwarium i gania za pozostalymi dwoma nie krzywdzac ich jednak, jest tak od okolo roku...


Chce sie pozbyc 1-2 samcow i zdobyc 2-3 samice sp.Hara (sugestie?), moze jeszcze jedna samice yellow i wprowadzic nowy gatunek.

Melanochromis cyaneorhabdos Maingano to moj typ, para czy moze 1-2, 1-3?

Do tego marzy mi sie Metriaclima zebra gold Kawanga, znow para czy 1-2, 1-3?


Nie chce oczywiscie przerybiac malego zbiornika, ale mam teraz problemy oczywiste z agresja, no i jest dosyc pusto...


Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec...


Samce yellow tocza odwiecznie niegrozne boje, sa juz dorosle i ich walki nie doprowadzily nigdy do okaleczen, to jest raczej takie mierzenie sie i przeganianie, poki co nie widze jakis specjalnych powodow do interwencji.

Agresja dotyczy tylko samic yellow, sa 3 i wieczny konflikt pomiedzy nimi trzema, zadna zadnej nie odpusci...


Cynotilapie mam jakies 14 miesiecy i kupowalem je jak byly na etapie dorastania, i ja i hodowca bylismy pewni ze mamy jednego pieknie wybarwionego samca i 3 samice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kunta, cenne info, jade tam dzis popoludniu :)


No i w akwarium wyladowaly 4 elongatusy Chewere z poprzedniego importu, 2 samce Hara zostaly oddane w dobre rece i zostal tylko dominant, teraz czekamy na samice :)

Nie myslalem nigdy o tych elongatusach, jednak na zywo w akwa wygladaly bajecznie, przekonaly mnie od razu, celowalismy w 1+3 ale to sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platki JBL Malawi to podstawa ich karmienia, wczesniej JBL Spirulina 40% i tak bedzie na zmiane, do tego sypie kulki Hikari Excel, stiki JBL Novo Rift i raz w tygodniu rozmrozone i wyplukane mieszanki dla pielegnic Malawi. Od 1,5 roku ten zestaw dziala elegancko a i elongatusom powinien przypasc do gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pokarmów to na Twoim miejscu kupił bym jakieś bardziej "firmowe" pokarmy.

Na dostęp nie masz co narzekać :)

Z moich doświadczeń to polecę New Era, ewentualnie NLS lub co ostatnio kupiłem tonące Hikari - wydaje mi się dużo lepsze od pływającego i namaczać nie trzeba :D


BTW nie wspominał Rick nic o tym że w weekend ma przyjść jakaś dostawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial ze jutro (czwartek) lub wtorek w nastepnym tygodniu

--

Co do pokarmow to jade na tym zestawie na zmiane od poltora roku, mlodziez z ktora zaczynalem wyrosla na bardzo zdrowe okazy, moge powiedziec ze dominant yellow i dominujacy sp.Hara moga byc powodem do dumy, tak ze pokarmy musialy byc conajmniej ok, nie ma sie co bac mysle jesli chodzi o jbl, hikari.

Sprobuje czegos nowego wkrotce bo chyba widzialem na polce u Ricka jakies dobre produkty ktore poleca, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.