Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie filtracji ?


Damian780425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów


Na początek mojej reaktywacji z przygodą '' MALAWI " chciałbym wszystkich pozdrowić i podziękować za to , że jesteście tu i tworzycie wyśmienite miejsce jakim jest ten portal.


Po kilku latach wracam do hobby na całego . Wybudowałem dom i w fazie projektu została uwzględniona (dziura w ścianie ) na baniak .

Zbiornik ma mieć 200 x 60 x 60 720 literków , i tu rodzi się moje pytanie .,

Do tej pory byłem zwolennikiem filtracji typu zewnętrzny zbiornik połączony naczyniem połączonym . Funkcjonowało to w układzie z aqua 240 litrów . Jednak tu trochę sprawy się komplikują pojemność i długość zbiornika .


I tak mam dylemat pomysł jaki się urodził to pompa w zbiorniku np,atman 2000 l/h która to podaje wode do zbiornika nad aqua i tam deszczownią zrasza złoże około 20 litrów grysu koralowego i 10 litrów ceramiki na tym jako prefiltr spoczywa gąbka . Reszta to już grawitacja jako że filtr jest nad aqua to przefiltrowana woda spływa sobie dzięki sile ciążenia ;-). Zaletą takiej filtracji jest duża pojemność złoża i bardzo duże natlenienie jako że złoże jest opłukiwane przez wode a nie zalane.


i jako drugi sposób poczciwy kubełek . Proszę szanownych kolegów o rozwianie wątpliwości co do sposobu filtracji . Co za i co przeciw .

Nadmieniam , że po tylnej stronie aqua mam pomieszczenie techniczne więc można poszaleć:P Myślałem o układzie na pompie od co ale cena takiego systemu jest równa filtracji na kubełku.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że lepiej będzie mój pomysł zrealizować w oparciu na pompie co ? I jeśli tak to czy jest szansa na rurę zaciągającą wodę zamontować gąbke od atmana jako mechanika i jaki model by się sprawdził (wydajność moc ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taką opcje brałem pod uwagę , ale naczytałem się , że filtry narurowe dość szybko sie zatykają . Chyba że na wejściu tą wspomniana gąbkę jako prefiltr. Bo jak się da tylko rure do zbiorika to łobuzy piasku nawrzucają .Proszę o oświecenie ( nie ukrywam że wolałbym aby w zbiorniku nic nie było) więc brak mechanika w środku bardzo by mi odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi na grundfosie 25-40, na wejściu 2 mechaniki równolegle na sznurku 100, baniak nowy, w kamieniach mieszane co 2 dzień, masa piachu non stop przerzucana, na spodzie zbiorników ze sznurkiem ponad cm piachu a całość zasuwa aż miło. Jak tylko zbiornik się porządnie ustabilizuje to zrobię podmiankę sznurków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o sumpie,zajął by jedynie miejsce pod akwarium,zbiornik 240 L powinien śmiało wystarczyć,pompa która by tym bujała mogła by byc taka jak polecił kolega eljot12 (chodzi mi o ten zamiennik,wcale one nie ustępują wydajnością ani oszczędnością grundfosom a kosztują trzy razy mniej).Do tego jakieś dwa cyrkulatory z morszczyzny i sprawa filtracji z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.