Jump to content

AQUAEL Filtr UNIFILTER 1000


Aspat

Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem wymiany filtra wewnętrznego na mocniejszy. I oto po wielu dniach poszukiwań, znalazłem ten oto w/w filtr.


Czy ktoś takowy posiada??? Jak sie spisuje??? Czy połączenie ''biologa'' i ''mechanika'' ma sens?


Parametry:

Moc: 10,9 W

Wydajność: 1000l/h

Link to comment
Share on other sites

Witaj


Mógł byś napisać jaki zbiornik posiadasz, osobiście używam w swoich zbiornikach 2x240l 2x atman at 203 bardzo mocna pompa. Moc 38W więc spora różnica, ale za to 2000l/h (coś kosztem czegoś) pompki mam około 2lata na razie bez awaryjne i pięknie zamiatają. Według mnie optymalne w zbiornikach 240l-375l.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś takowy posiada??? Jak sie spisuje??? Czy połączenie ''biologa'' i ''mechanika'' ma sens?

Posiadam nie używam, IMHO jako połączenie, nadaje się do 112l z haremem saulosi (po wymianie oryginalnego wkładu Bio na Matrix sachema) lub do roślinniaka z ławicą neonków ;).

Link to comment
Share on other sites

lub do roślinniaka z ławicą neonków

Neonki też ładne ryby :)


A teraz na serio:

Posiadam zbiornik 240l (a raczej dopiero będę go miał - na razie czeka na zalanie). Mój błąd, że nie opisałem dokładnie filtracji jaką będę miał... Ale teraz to naprawię:

Jako filtr zewnętrzny - JBL CRISTALPROFI GreenLine e901 (wypełniony ceramiką)

Jako filtr wewnętrzny aktualnie posiadam Fan 3 i tak sobie myślę, że troche to za słaby on jest do takiego akwa i dlatego chce coś mocniejszego.

Cyrkulator też mam zamiar mieć, ale firma i model na razie są bliżej nieokreślone(nad nim bede myślał, gdy wpuszcze saulosi)

Link to comment
Share on other sites

Tani to on nie jest... Nad nim muszę się jeszcze poważnie zastanowić, ale dzięki za propozycję.

Natomiast jeżeli nie UNIFILTER 1000 to co??? Nie chce wyjść na skąpca:), ale w moim przypadku cena GRA rolę.


No to Jaki, dobry filtr wewnętrzny w podobnej cenie moglibyście polecieć?

Link to comment
Share on other sites

Witaj


Mógł byś napisać jaki zbiornik posiadasz, osobiście używam w swoich zbiornikach 2x240l 2x atman at 203 bardzo mocna pompa. Moc 38W więc spora różnica, ale za to 2000l/h (coś kosztem czegoś) pompki mam około 2lata na razie bez awaryjne i pięknie zamiatają. Według mnie optymalne w zbiornikach 240l-375l.


Pozdrawiam
Podejrzewam że większość bardziej doświadczonych osób poleci właśnie tego atmana :)

Link to comment
Share on other sites

OK, dobra, czyli padło na atmana 203, ale tu pojawia sie kolejne pytanie(obiecuję, że ostatnie:) )...


Gąbkę muszę dobrać sam, tylko jaką? Chodzi mi o to, żeby była odpowiednio duża, ale jednocześnie dość łatwa do schowania za kamieniem...

Link to comment
Share on other sites

http://allegro.pl/piana-gabka-nr4-do-pompy-atman-bukowno-k-olkusza-i1792039687.html


Posiadam taką gąbkę i nie do końca jestem zadowolony, po kilku miesiącach pracy uważam że gąbka ma zbyt rzadką gęstość, wydaje mi się że powinieneś kupić gęstszą gąbkę o podobnych wymiarach. Jak już zakupisz to w rurce na którą przychodzi gąbka nawierć kilka dodatkowych otworów.


Pozdrawiam

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Mialem podobną sytuację jak byłem u Darka z Żor, wtedy Maison rzucił na mnie urok 🙂. Z tym, że tam były dwa WF w pełni wyrośnięte tak po ok 15 cm. Nie jestem zwolennikiem kupowania ryb WF do domowych akwariów, myślę, że takiemu F1 nic nie będzie brakować. Układ 3/6 wydaje się bardziej bezpieczny bo nawet „profesor” może się pomylić, a bufor samic będziesz miał większy. Minus z takimi 4 cm maluchami jest taki, że będziesz musiał poczekać kilka miesięcy, aż zaczną cieszyć oko.
  • Sam pisałeś, że nie wpływa na parametry, bo są cały czas w normie. Więc ja bym to moczył, choć mokre chyba dość 😜. A poważnie, w kubłach, które ostatnio eliminuję i w sumie to mi jeden został, zalegało tego po kokardę. Każda praca przy filtrze siłą rzeczy wywoływała uwalnianie się tego, wymieszanego z wszystkim innym, co w fitrze zalega do akwarium. Nigdy nie zaobserwowałem jakichś negatywnym skutków. Ot chwilowe zmętnienie wody. Bez wielkich wachań testów które kiedyś robiłem maniakalnie i w zakresie dużo szerszym niż w malawkach.
  • Haha, myślałem o tym, ale na spokojnie wyprodukuję tego więcej przed startem basenu 🤣 Przepływu to nie zmniejsza w żaden sposób, co to są puste korpusy w swojej standardowej budowie, woda przez to nie przepływa, działają właśnie bardziej jak odstojniki, opada co cięższe. Mnie bardziej martwi, czy nie zachodzi tam jakiś proces, który oddaje do wody jakieś niepożądane substancje.
  • Raczej prąd wody ubija to i tworzy jakiś tam konglomerat poza linią przepływu. Co się zatrzyma "przyklei", to zostaje, a światło przepływu pozostaje czyste. W miarę ubijania tej materii może dochodzić do zarastania przekroju przepływu. Dlatego napisałem, o ile nie zmniejsza przepływu. A odstojnik zatrzyma cos tam i na powierzchni tego cosia jest miejsce dla bakteri filtracyjnych. Tak na logikę. Chociaż jak mówiłem, znaczenie raczej marginalne, a niechęć do usuwania wywołana raczej wrodzonym lenistwem niż jakąś wyższa potrzebą 😉. Mamy tu kolegę specjalistę od wzorów, przeliczeń i wiedzy popartej badaniami, więc  @triamonddziałaj proszę😉. 
  • Zostaw sobie na start basenu😉
  • Te korpusy to pozostałość po pierwszym projekcie systemu filtracji i są jako pierwsze więc ten bałagan nie trafi nigdy do wody. Mimo wszystko wydaje mi się, że bezpieczniej będzie to usunąć. Nie sądzę, aby pełniło to jakąś kluczową funkcję w filtracji. Zdziwiła mnie natomiast ilość tej 'masy'. Jutro dzień porządków w akwa, jak zmobilizuje się do usunięcia tego, to zrobię Wam fotkę, jak dużo uzbierałem. Wystartowałby z tego z 1000 nowych zbiorników 🤣
  • Raczej puste korpusy pełnią tu rolę odstojników. Ja bym to usunął z obiegu. Z czasem im będzie tego więcej (wyżej w korpusie) prąd wody zacznie to porywać i będziesz miał syf w akwarium, jeśli oczywiście za tymi korpusami nic już nie masz.
  • Obstawiam, że usunięcie nic nie zmieni. Żyje toto swoim życiem, jakąś rolę filtracyjną pełni, ale nie w jakiejś skali ogromnej Jest to jest. Jak korpusy zbędne, a przepływu nie tłumi to bym zostawił.
  • Siema, dzisiaj dokonałem odkrycia, które mnie mocno zaskoczyło 😁 Mianowicie mam w systemie filtracji 4 puste korpusy, do których nie zaglądałem pewnie z rok czasu. Dzisiaj zajrzałem i zobaczyłem, że do połowy są zapełnione zapewne detrytusem - brązowym czymś, co zawsze zalega w filtrze. Parametry wody są cały czas w normie, stałe podmiany utrzymują no3 w granicach 15. Usunąć to, czy zostawić? Czy pozostawienie lub usunięcie będzie miało jakiś wpływ na cały mikro-ekosystem?
  • Maison w sumie na początku nie brałem pod uwagę. Foty i filmy to nie to samo co dominujący samiec za szkłem na żywo. Ale teraz ma u mnie wysokie notowania. Wygląda na wariata, ale piękny jest bezdyskusyjnie. Wczoraj widziałem WF, takie po 10 cm. Niestety  mam obawy przed rybami z odłowu, bo to jednak troszkę inne wymagania, nigdy nie miałam, a i cena 42 euro za sztukę lekko studzi zapał. F1 są w rozsądnych pieniądzach, ale małe 4 cm., Chodowiec  miszcz, dobiera układy przez lupę i serio mam od niego kupę ryb i pomylił się raz., a maluchy kupowałem. Ale nie sprzeda inaczej jak 1/2. Tak mu z matematyki zbiornika wychodzi. Chyba że się rzucę na 3/6 i albo ja albo życie zredukuje.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.